Národní fronta Antibabiš, jako když na Slovensku porazili Mečiara, burcoval Bělobrádek. A objevilo se třaskavé video, jak to tehdy bylo. George Soros pomohl...

10. 8. 2020 22:51

Podle bývalého lidoveckého předsedy možnost, jak porazit Babiše v dalších volbách, je vytvořit „Národní frontu Antibabiš“. „Jestli vznikne jeden konzervativní blok a druhý liberální blok, tak se Babiš nedá porazit,“ řekl v rozhovoru pro CNN Prima News Pavel Bělobrádek. A odkázal na porážku Mečiara. Připomínka slovenských voleb 1998 ale připomněla i zcela jiné věci.

Národní fronta Antibabiš, jako když na Slovensku porazili Mečiara, burcoval Bělobrádek. A objevilo se třaskavé video, jak to tehdy bylo. George Soros pomohl...
Foto: Hans Štembera
Popisek: Pavel Bělobrádek
reklama

Bývalý předseda KDU-ČSL je si vědom poměrně nízkých preferencí strany. Připouští, že KDU-ČSL dlouhodobě neroste. „Situace je poměrně komplikovaná. V roce 2013 jsme byli určitá alternativa, lidé teď mají mnohem víc na výběr,“ hájil pozici strany pro CNN Prima News. S tím, že pro tradiční strany je prý nepříjemné, že racionalita hraje ve volbě menší roli.

Problém vidí v absenci charismatických lídrů a porovnává lídry s Andrejem Babišem. „Ať chceme, nebo ne, předseda ANO je skutečně viditelný,“ míní Bělobrádek. Ani současný předseda lidovců podle něj není nová tvář. Potvrdil, že se jedná o schopného politika, ale „lišit se od ostatních není lehké“, připustil. V daném kontextu uznal, že ani on sám nebyl výrazným charismatickým lídrem, kvůli kterému by davy lidí volily lidovce.

Za možnost, jak porazit Babiše ve volbách, považuje utvoření jednotného bloku. „Na rozdíl od jiných si myslím, že by neměly vzniknout dva alternativní bloky. Jestli vznikne jeden konzervativní a druhý liberální blok, tak se Babiš nedá porazit,“ upozornil.

Řešení prý vidí takto. „Nejlepší by bylo, kdyby vznikla Národní fronta Antibabiš,“ pravil Bělobrádek. A dodal: „Podívejte se na Slovensko a na porážku Mečiara.“

Právník Tomáš Tyl si při jeho slovech o národní frontě po slovenském vzoru vzpomněl na některé pikanterie slovenských voleb roku 1998, kdy k odstavení Vladimíra Mečiara (HZDS tehdy vyhrálo volby, ale nedokázalo sestavit většinovou koalici) došlo. „Pan Šimečka že Slovenska Vám k tomu chce něco říct,“ upozornil na video, na kterém aktivista Martin Šimečka otevřeně rozpráví o tom, jak tehdejší opozici přes své neziskovky financoval George Soros.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: sla
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ta verbež nás zničila. Kašle, prská, chlastá. Blatný, přijeď! „Covid-díra“ Česka, kterou Praha nezná

19:22 Ta verbež nás zničila. Kašle, prská, chlastá. Blatný, přijeď! „Covid-díra“ Česka, kterou Praha nezná

REPORTÁŽ Jak poznáte Ukrajince, Moldavana či Rumuna? Kašle a prská kolem sebe, hadřík v podobě někol…