Naši přátelé v Saúdské Arábii zavřeli novináře na deset let s tisíci ranami bičem. Kdepak jste, zastánci Pussy Riot, pátrá J.X. Doležal

09.06.2015 20:08

Komentátor Jiří X. Doležal v textu na serveru Reflex.cz zostra tepe pokrytectví Evropy, té Evropy, která křičela kvůli Pussy Riot. V Saúdské Arábii byl odsouzen muž, jenž se dopustil toliko toho, že psal blog, v němž projevoval liberální názory. Raif Bedawi dostal deset let vězení a tisíc ran bičem. A co dělá Evropa? Mlčí, rozčiluje se autor.

Naši přátelé v Saúdské Arábii zavřeli novináře na deset let s tisíci ranami bičem. Kdepak jste, zastánci Pussy Riot, pátrá J.X. Doležal
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří X. Doležal
reklama

„Ten zločin se nazývá bičování a věznění saúdského bloggera Raifa Badawiho. Ten byl odsouzen za provozování liberálního blogu na internetu – to je v Saúdské Arábii zločin. Dostal deset let vězení, několikamilionovou pokutu a tisíc ran bičem. Bičován měl být celkem dvacetkrát, v pátek odpoledne, po velkých modlitbách. Po první sérii padesáti ran bylo bičování s ohledem na jeho zdravotní stav (ale spíš kvůli mezinárodnímu tlaku) odloženo o jedenáct týdnů,“ poznamenává Doležal.

Celý komentář ZDE

To se jeví jako ještě mnohonásobně větší bezpráví, než se týkalo Pussy Riot, ty ženy se přece jen chovaly nepatřičně na posvátné půdě. Jenže co je tak strašlivého na projevování liberálních názorů? Jen to, že se odehrává v Saúdské Arábii, pro kterou projevujeme shovívavost. Saúdové jsou spojenci Západu v boji proti Islámskému státu a navíc tlačí na kolena i stále divočejší Rusko skrze mohutnou těžbu černého zlata.

To vše je pravda, ale to Saúdské Arábii nedává právo porušovat lidská práva. Politici by proti tomu měli křičet stejně nahlas, jako křičeli v případě Pussy Riot. Proti bičování už ostatně existuje i petice, na níž je už přes milion podpisů.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„To já! To my! To Babiš!“ Hamáček nikam neletí. Opozice se hádá o zásluhy

21:30 „To já! To my! To Babiš!“ Hamáček nikam neletí. Opozice se hádá o zásluhy

Premiér Andrej Babiš (ANO) potvrdil, že vicepremiér Jan Hamáček (ČSSD) v pondělí do Moskvy neodletí.…