Naši vojáci budou přísahat věrnost spojencům

16.04.2015 7:51

Podle serveru Novinky.cz budou nově vojáci muset složit přísahu také spojencům. Nebude se tedy jednat jen o složení přísahy České republice, že budou vojáci chránit naše území před vnějším nepřítelem, ale i o složení přísahy pro ochranu spojenců v rámci mezinárodních závazků.

Naši vojáci budou přísahat věrnost spojencům
Foto: Daniela Čunková
Popisek: Ministr obrany Martin Stropnický

Ministerstvo obrany tak prý chystá novelu zákona o ozbrojených silách České republiky. Současná přísaha je prý stará a je nutné ji pozměnit vzhledem ke vstupu ČR do NATO roku 1999, píšou Novinky. „Platná přísaha je stará 22 let, a proto došlo k její úpravě, aby odpovídala aktuální situaci,“ řekl pro Právo mluvčí obrany Jan Pešek.

Nová přísaha by měla prý již obsahovat vsuvku, na základě které bude voják plnit úkoly ozbrojených sil. To znamená, že voják bude kromě obrany českého státu, muset pomáhat bránit i území jiného státu Severoatlantické aliance, který byl napaden.

Celý text zde

Novelu zákona by měla podle serveru Novinky.cz schválit v nejbližší době vláda. Ministerstvo v poslední době předělává legislativu armády. V současné době je také aktuální téma nového branného zákona, podle kterého by měly být povinné odvody osmnáctiletých. Pokud zákon projde Parlamentem, měl by začít platit od roku 2017.

Podle serveru Novinky.cz již zákon zní takto: „Ozbrojené síly se podílejí na činnostech ve prospěch míru a bezpečnosti, a to zejména účastí na operacích na podporu a udržení míru, záchranných a humanitárních akcích.“ Z toho je zřejmé podílení se v zahraničních misích. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: ste

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pirátka Krausová napsala nevídaný mail o své kolegyni, který se neměl dostat mezi lidi: „Ať si políbí p*del, zas*aná pí*a…“

16:48 Pirátka Krausová napsala nevídaný mail o své kolegyni, který se neměl dostat mezi lidi: „Ať si políbí p*del, zas*aná pí*a…“

„Já s tímhle končím, ve straně plné kreténů, kteří mají větší slovo, než normální lidi, pracovat neb…