Nástupkyně Merkelové pohrozila Orbánovi: Může přijít konec!

23.02.2019 7:30

Maďarský premiér Viktor Orbán již několik let nešetří kritickými slovy na adresu Evropské unie. Zdá se však, že ve stávající předvolební kampani ke květnovým volbám do Evropského parlamentu už to přehnal. Evropské lidové straně, kam patří i čeští lidovci a TOP 09, dochází s Orbánem trpělivost.

Nástupkyně Merkelové pohrozila Orbánovi: Může přijít konec!
Foto: EPP
Popisek: Viktor Orbán

V květnu tohoto roku proběhnou volby do Evropského parlamentu. Předvolební kampaně jednotlivých stran začínají nabírat na obrátkách. Nejinak tomu je i v Maďarsku, kde o další z řady volebních úspěchů usiluje i vládní strana Fidesz Viktora Orbána. Na předvolebních plakátech strana útočí na EU a tvrdí, že se chystá zavedení víz pro migranty a povinné kvóty pro usídlování uprchlíků. Informují o tom sobotní Lidové noviny. Evropská komise tvrzení Orbánovy strany odmítla a označila je za nepravdivá.

Jenže Orbám zašel ještě dál. Na předvolebních plakátech jeho strany je zachycen také končící předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker, kterému americký miliardář George Soros našeptává rady. A tento plakát se ani trochu nelíbí řadě politiků z Evropské lidové strany. Především němečtí politici z CDU/CSU začínají od Orbána dávat ruce pryč. Donedávna nad ním přitom drželi ochrannou ruku jako nad politikem, který odmítá přijímat migranty. Především bavorská CSU se kvůli tomu Orbána zastávala, i když na EU útočil už v minulosti. Jenže tentokrát možná zašel až příliš daleko.

„Předsedkyně křesťanských demokratů (CDU) Annegret Krampová-Karrenbauerová pohrozila ukončením pravidelného dialogu její strany s Fidesz,“ napsal deník.

„Máme starost. Bavorsko a CSU měly vždy dobré vztahy s Maďarskem, ale nejnovější vyjádření Viktora Orbána jsou nepřijatelná,“ připojil se za bavorské křesťanské sociály jejich předseda Markus Söder.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Když jim muž podrží dveře, to jsou pohotové. Ale když se mají skutečně ozvat, mlčí! Spisovatelka tvrdě udeřila na západní feministky

5:20 Když jim muž podrží dveře, to jsou pohotové. Ale když se mají skutečně ozvat, mlčí! Spisovatelka tvrdě udeřila na západní feministky

Česká prozaička, spisovatelka a překladatelka s bulharskými kořeny Bianca Bellová se pustila do rozb…