Nátlak! Ale... Karel Janeček a očkování: Nové vyjádření

22.11.2021 10:35 | Ze sítí

Když miliardář Karel Janeček promluvil na konci pořadu Český slavík, vyvolal u některých lidí pobouření, stejně tak svým klipem, kde vyzývá, aby lidé už nikdy nedovolili, aby bylo zakázáno zpívat. A na některé výtky reagoval Janeček na sociálních sítích. „Zachování přirozené imunity dětí vnímám jako důležité. Jsem proti plošnému očkování dětí proti covidu,“ prohlásil Janeček a odmítl, že by situaci zlehčoval.

Nátlak! Ale... Karel Janeček a očkování: Nové vyjádření
Foto: Repro Youtube
Popisek: Miliardář Karel Janeček při proslovu

Anketa

Líbil se vám proslov Karla Janečka na Českém slavíkovi?

61%
28%
hlasovalo: 33401 lidí
V pátek se na české obrazovky vrátila anketa Český slavík. A pobouření pak vyvolal proslov jejího nového majitele, Karla Janečka, který jednak propagoval svůj volební systém, který prohlásil za „klíč k prosperitě, budoucnosti a sjednocení společnosti“ pro Česko i svět. „Bohužel, dnešní doba není jednotná. Jsme rozděleni, je to obrovský problém. Nesmíme se nechat dále rozdělovat,“ řekl.

„Zkusme nepodléhat strachu, zkusme být odvážní. Ano, jsme tady dočasně, můžeme umřít. Ale nesmíme se bát. Pokud se budeme bát, naše životy budou horší, naše životy budou špatné. Udělejme vše pro to, aby se naše děti mohly smát. Abychom byli sjednocení. Nesmíme už nikdy udělat, že jim zavřeme školy, upřeme jim právo na vzdělání, to nejdůležitější,“ apeloval miliardář.

„Nepodléhejme manipulacím a hrozným nátlakům. Nesmíme podlehnout tomu nátlaku na očkování našich dětí proti nemoci, která je nijak neohrožuje. Nesmíme kvůli našim strachům připustit to, abychom riskovali, hazardovali s imunitou našich dětí, abychom hazardovali s jejich zdravím. Budoucnost našich dětí musí být naší absolutní prioritou,“ vyzýval Karel Janeček a prohlašoval, že je potřeba najít harmonii. TV Nova se pak od jeho slov distancovala.

Na kritiku pak Janeček reagoval na sociálních sítích. A to když byl obviněn, že kvůli němu budou umírat děti nebo dostanou PIMS (zánětlivý multisystémový syndrom dětí). „Kolik dětí zbytečně zemře, nebo prodělá PIMS kvůli lidem, jako je Karel Janeček nebo Jan Vojáček? Chlapi, kašlete v tomto případě na ezo, věda je věda, toto jsou těžké akutní stavy. Doma si dělejte, co chcete, ale uvědomte si, že ovlivňujete i ostatní,“ vzkazoval Leopold König.

„Společenský nátlak a vyvolávání strachu odpírá možnost svobodné volby rodičů ohledně očkování dětí. Zachování přirozené imunity dětí vnímám jako důležité. Jsem proti plošnému očkování dětí proti covidu. Respektuji, že v určitých případech může očkování sehrát pozitivní roli,“ odpovídal miliardář.

„Nebojte, brzo zákaz zpěvu bude. Nic jiného než lockdown nás nečeká, přes 22 000 nakažených, nápor v nemocnicích a vy to jen zlehčujete,“ peskovala Janečka Helena Dolanová. „Určitě nejde o zlehčování situace, vybízení k nezodpovědnosti. Cílem klipu je inspirace k jednotě a společnému řešení současných problémů,“ vysvětloval miliardář.

Janeček byl také obviněn, že umetl cestu k moci Andreji Babišovi. „Nikdy jsem mu nepomohl. On využíval dobrého jména protikorupčního fondu, ale bez mé podpory či kontaktu,“ namítl.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: kas

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Drahoš asi přiznal, co nechtěl. Zkušený politik obrátil jeho argumenty proti němu. Volit ze zahraničí poštou? A je jasno

19:20 Drahoš asi přiznal, co nechtěl. Zkušený politik obrátil jeho argumenty proti němu. Volit ze zahraničí poštou? A je jasno

Každému volebnímu hlasování by měl být někdo přítomen kvůli kontrole. Bývalý a zkušený politik ODS V…