Návrh: Platit lidem za očkování. Stačí pár korun a oni půjdou

09.06.2021 9:25

Očkování v Česku dál pokračuje. Šéf hnutí ANO a premiér Andrej Babiš oznámil, že v posledních několika dnech se podařilo naočkovat přes 100 tisíc lidí den co den. Většina odborníků se shoduje v tom, že očkování je jedinou cestou z pandemie. Většina politiků proto své spoluobčany nabádá, aby se očkovat nechali. Jenže mladší lidé přesto s očkováním váhají. A tak přichází na řadu další nápad. Kdo se nechá naočkovat, dostane finanční bonus.

Návrh: Platit lidem za očkování. Stačí pár korun a oni půjdou
Foto: Hans Štembera
Popisek: Premiér Andrej Babiš přichází do Národního očkovacího centra

„I část lidí, kteří jsou extrémně proti vakcíně, by se nechala přesvědčit finanční incentivou. A to nejde o velké částky,“ popsal pro server Lidovky.cz marketingový stratég Eduard Piňos z iniciativy Cesta ven. Iniciativa se skládá z předních tuzemských agentur, jež pro stát vytvořily kampaň na podporu vakcinace.  

Věty o tom, že očkováním chráníte sebe i své okolí a pomáháte zamezit další možné vlně pandemie, podle Piňose už fungovat nebudou. Lidé už jsou z pandemie unavení a je třeba je motivovat pozitivně. „To je něco, co si asi spousta zdravotnických expertů při svých vystoupeních v televizi neuvědomuje,“ dodal stratég.

Některé firmy už svým zaměstnancům za očkování platí. Poskytují jim placené volno. Platí to např. o řetězci Lidl. OKD dává svým zaměstnancům za očkování k výplatě bonus tři tisíce.

Vláda se ale do plošného vyplácení bonusů nijak nehrne. Musela by pravděpodobně vyplatit bonus i těm, kteří už se očkovat nechali a to by státní kasu vyšlo na nemálo peněz.  

Vloni v září očkování odmítalo na 33 procent lidí, ale od té doby jejich počet pomalu klesá. Zda se očkovat, či neočkovat váhá podle průzkumů asi 11 až 15 procent lidí. A právě ty je prý třeba přesvědčit.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Stovky hodin příprav a pak tohle!“ Krátce před tiskovkou s von der Leyenovou se to stalo... Babiš exkluzivně pro PL

18:30 „Stovky hodin příprav a pak tohle!“ Krátce před tiskovkou s von der Leyenovou se to stalo... Babiš exkluzivně pro PL

Premiér Andrej Babiš poskytl ParlamentnímListům.cz exkluzivně komentář týkající se výstupů některých…