Ne Putin, ale vaše neschopnost a nenažranost! To jsou příčiny drahoty. Kateřina Konečná v ráži

22.08.2022 17:39 | Ze sítí

Předsedkyně KSČM Kateřina Konečná vystoupila na 30. setkání v Dubňanech, kde se v přírodním areálu na moravsko-slovenském pomezí setkali Češi a Slováci. „Aby si připomněli významné události obou národů z doby, kdy je ještě nerozdělovala žádná hranice,“ stálo na pozvánce. Kateřina Konečná zde mimo jiné vystoupila s ostrým projevem k české vládě.

Ne Putin, ale vaše neschopnost a nenažranost! To jsou příčiny drahoty. Kateřina Konečná v ráži
Foto: archiv K. Konečná
Popisek: Europoslankyně, předsedkyně KSČM Kateřina Konečná

„Ke korytům se v naší zemi dostala banda, která svou asociálností, arogantností a korupčními skandály překonává vlády ODS s Kalouskem v letech 2006–2013. A to už je co říct,“ hovořila Konečná s tím, že prý nikdo z nás nečekal, že může být daleko hůře. 
 
 
Zdražování ale nyní dosáhlo nejvyšších hodnot v novodobé historii České republiky. „Koalice SPOLU, která vydělala na změnách Ústavního soudu, v jehož čele stojí usvědčený lhář, který těsně před volbami udělal přesně opačnou změnu než tu, kterou prosazoval jako senátor, zachránila od politického propadliště dějin KDU-ČSL i TOP 09,“ uvedla Konečná. 
 
„A teď musíme poslouchat jakousi madam Pekarovou, abychom si na zimu připravili dva svetry. Když jsem její slova slyšela, okamžitě se mi v hlavě vybavila scéna s doktorem Štrosmajerem alias Milošem Kopeckým z Nemocnice na kraji města,“ dodává předsedkyně. 
 
Naší vládě prý vůbec není divné, že čeští občané s průměrnou mzdou, které ale dvě třetiny pracujících nedosahují, mají přispívat na levnou energii Němcům a Rakušanům s průměrných výdělkem přes sto tisíc. 
 
„Pětikoaličnímu slepenci je úplně jedno, že čeští občané platí neskutečné marže nejen za benzín a energie, ale i v zahraničních řetězcích. Nechali rozkrást infrastrukturu a národní bohatství, a tak jsme nuceni kupovat předražené šunty v obchodech, protože někteří výrobci si z nás udělali odpadkový koš Evropy,“ pokračovala Konečná. 
 
Konečná následně lidem garantovala, že je to právě ona, která se snaží proti tomu bojovat v Evropském parlamentu. 
 
Na závěr měla pro českou vládu jasný vzkaz. „Milá vládo a nevážení vládní činitelé! Ne Putin, ale vaše neschopnost a nenažranost nejbohatších jsou příčinami drahoty občanů České republiky, kteří to musejí snášet. Vy totiž stojíte za tragédiemi tisíců domácností.“
 
Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Barbora Richterová

PhDr. Jiří Horák, Ph.D. byl položen dotaz

Myslíte, že chce Rusko mír?

Jak hodnotíte podmínky, které si Rusko stanovuje pro ukončení války? Přijde vám ztráta území a zákaz vstoupit do NATO jako adekvátní podmínka? Mně teda moc ne a kladu si otázku, zda to Rusko nepožaduje záměrně, aby to vypadalo, že se dohodnout, ale vlastně vůbec nechce. Co myslíte? A věříte, že je r...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Ukaž, koho volíš, když u nás pracuješ.“ To nejhorší, co může přinést volba poštou

21:25 „Ukaž, koho volíš, když u nás pracuješ.“ To nejhorší, co může přinést volba poštou

Sněmovnou schválená korespondenční volba připouští, aby o tom, kdo bude u nás vládnout, rozhodovali …