Nebezpečný vývoj ve Švédsku: Podřízneme vás jako na videu, podívejte, vyhrožovaly muslimské děti ve škole

22.07.2018 21:20

Publicistka, právnička a politická analytička Judith Bergman se na webu Gatestone Institute zamyslela nad neúprosnou radikalizací ve Švédsku. Její text přinesl server NeviditelnýPes.cz.

Nebezpečný vývoj ve Švédsku: Podřízneme vás jako na videu, podívejte, vyhrožovaly muslimské děti ve škole
Foto: wikipedia
Popisek: Švédská vlajka.
reklama

„Salafové byli první tři generace ‚zbožných následovníků‘ Mohameda. Jejich ideologie byla během posledních několika desetiletí převzata al-Káidou, ISIS a různými místními pobočkami al-Káidy,“ popsala Bergman s tím, že nová studie o salafismu, kterou se zabývá, neumožňuje odhadnout, kolik salafistů se ve Švédsku nachází. Popisuje však, jak uvádí Bergman, rozvoj a sílu salafistického hnutí. 

„Podle této studie také mnoho salafistů tvrdí, že muslimové nemají švédské přátele a Švédy považují za ‚kuffar‘ (káfiry), což je arabský termín pro nemuslimy nebo ‚nevěřící‘,“ zmínila Bergman také sexuální segregaci, kterou salafisté obhajují, či odmítání působení žen ve veřejné sféře.

Původní text ZDE.

„V Borås některé děti nepijí ve škole vodu a nepoužívají vodorozpustné barvy, protože tvrdí, že voda je ‚křesťanská‘. Policie uvedla, že muslimské děti vyhrožovaly svým spolužákům, že jim podříznou hrdla, a ukazovaly jim přitom na mobilních telefonech záběry takových exekucí,“ popisuje také dále Bergman a všímá si i situace ve Västerås a v Göteborgu. 

„V Göteborgu podle studie salafisté nutili muslimy, aby nehlasovali v posledních volbách, protože je to ‚haram‘ (zakázáno). ‚Řekli jim, že pokud budou hlasovat, tak budou v soudný den zodpovědní za činy všech hloupých politiků. Hlídali ve volebních místnostech... V jedné volební místnosti mávali vlajkou IS [Islámského státu],‘ sdělil autorům studie místní úředník,“ popisuje Bergman.

„Studie odhaduje, že v oblasti Stockholmu v současné době existuje až 150 salafistických džihádistů. Salafisté jsou zvláště soustředěni v no-go zóně ve čtvrti Järva. Někdy džihádisté a zločinecké muslimské skupiny terorizují ostatní lidi, kteří v této oblasti žijí. Jedna žena uvedla, že salafisté a islamisté za posledních deset let ovládli podniky, suterény mešit a kulturních sdružení a že ‚Švédové nemají ponětí, jak velký vliv má politický islám na předměstích‘. Popsala, jak jsou dokonce i děti segregovány podle pohlaví a že náboženští vůdci nabádají ženy, aby úřadům nežalovaly, když je jejich manžel zneužívá,“ popisuje Bergman s tím, že studie končí kritikou švédských úřadů za jejich neschopnost propojit jednotlivé radikální muslimy s „prostředím, které formuje jejich ideje a v některých případech usnadňuje uskutečnění úmyslů radikálnějších a násilnějších skupin“. 

„Studie je důležitým prvním krokem, aby si Švédové uvědomili, že mají problém, avšak pokud příslušné švédské úřady – včetně švédské vlády a politických vůdců, kteří ve Švédsku odmítají uznat realitu – si ji pouze přečtou a budou ji bagatelizovat jako mezinárodní problém, byla tato studie vytvořena marně,“ uzavřela Bergman.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vrbětice a tajné služby USA. Rusofobní rasisté, zadání z NATO. Volný zboural sněmovnu, žádal trest pro Koudelku

19:10 Vrbětice a tajné služby USA. Rusofobní rasisté, zadání z NATO. Volný zboural sněmovnu, žádal trest pro Koudelku

Na plénu Poslanecké sněmovny se to v úterý hemžilo názory týkajícími se kauzy Vrbětic. Nezařazený po…