Neblbněte! Naštvaný Kováčik krotil volební komisi. Kvůli Parlamentním listům

27.05.2020 20:48

Do Rady České televize usednou moderátor Lubor Xaver Veselý, ekonomka Hana Lipovská a novinář Pavel Matocha. O doplnění Rady ČT dnes rozhodli poslanci. Jako jeden z prvních to okomentoval komunistický poslanec Pavel Kováčik.

Neblbněte! Naštvaný Kováčik krotil volební komisi. Kvůli Parlamentním listům
Foto: Archiv KSČM
Popisek: Pavel Kováčik

Anketa

Prospívá České republice účast ČSSD na vládě?

hlasovalo: 9352 lidí
Předseda komunistických poslanců Pavel Kováčik se po vyhlášení oficiálních výsledků předsedou volební komise Martinem Kolovratníkem (ANO) postavil k pultíku a rozohnil se kvůli ParlamentnímListům.cz. Ty totiž zveřejnily výsledky již dříve.

„Chtěl bych se obrátit na volební komisi a na jejího předsedu, pana Kolovratníka, jestli by nebylo lepší vyhlašovat ty výsledky voleb rovnou od stolu, při počítání výsledků někým z volební komise prostřednictvím Parlamentních listů, které ty výsledky psaly už v jednu hodinu. Myslím si, že to není úplně dobře, že by bylo dobře si udělat ve volební komisi alespoň takový pořádek, nebo taková opatření... Nebo možná stačí jenom prosba – neblbněte, nevysílejte to dřív, než to vyhlásí předseda volební komise oficiálně na mikrofon,“ sdělil Kováčik.

Psali jsme ZDE.

Jak po sečtení výsledků informoval předseda volební komise Martin Kolovratník, o volby do Rady ČT byl mimořádný zájem, odevzdáno bylo celkem 193 lístků, což je vysoce nadstandardní počet. Potřeba tedy bylo 97 hlasů. Hana Lipovská získala 114 hlasů, Pavel Matocha 108 a Luboš Veselý 111. Ostatní kandidáti získali mezi 60 a 80 hlasy. 

Rada ČT je kontrolní orgán České televize a jejího managementu. Má patnáct členů, které volí a odvolává Poslanecká sněmovna, a to tak, aby v ní byly zastoupeny významné regionální, politické, sociální a kulturní názorové proudy. Členové jsou voleni na funkční období šesti let, přičemž každé dva roky je volena jedna třetina členů. Ti mohou být zvoleni opětovně.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Doufali jsme ve víc, ale...“ Zatímco Fiala s Pekarovou opodál rozdávali noviny, my jsme v Liberci zpovídali kandidáty SPOLU

20:53 „Doufali jsme ve víc, ale...“ Zatímco Fiala s Pekarovou opodál rozdávali noviny, my jsme v Liberci zpovídali kandidáty SPOLU

„Když to řeknu pocitově, zaznamenali jsme před pár lety, před covidem, na Letné obrovské davy lidí, …