Nebojím se těch starých soudruhů, ale těch z Bruselu, zaznělo od Okamury. Ivanu Bartošovi se stala humorná věc

11. 7. 2018 15:22

Před poslance ve Sněmovně vystoupili také poslanec za SPD Radim Fiala či předseda Pirátů Ivan Bartoš. Obě strany vládu premiéra Andreje Babiše (ANO) nepodpoří.

Nebojím se těch starých soudruhů, ale těch z Bruselu, zaznělo od Okamury. Ivanu Bartošovi se stala humorná věc
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ivan Bartoš

„Stanovisko našeho klubu bude vyjádřeno hlasováním proti návrhu na důvěru,“ sdělil Fiala. Vadí mu například to, že vláda nechce podpořit zákon o referendu. „Tuto podmínku tato koalice, která je faktickou trojkoalicí, bohužel nesplňuje,“ poznamenal. 

Anketa

Kdyby to bylo na vás, zvedli byste ruku pro důvěru vládě Andreje Babiše?

65%
35%
hlasovalo: 13343 lidí
„Vláda předstupuje před Sněmovnu naprosto bezprecedentním způsobem v nejasném personálním složení,“ podotkl Fiala. Domnívá se, že o tom, že SPD nebude ve vládě, se určovalo mimo jiné v Bruselu. Premiér Andrej Babiš (ANO) měl z jednání se stranou SPD odstoupit kvůli tlaku EU, řekl.

„Budeme opozicí, která bude ctít ústavní zvyklosti a podpoříme věci, které budou v souladu s naším programem,“ dodal Fiala. „Nově vznikající vláda bude plně poslouchající Berlín a Brusel. Bude pokračovat v další destrukci suverenity České republiky. Hluboce nesouhlasím s panem premiérem, že potřebujeme ekonomické migranty, potřebujeme podporovat české rodiny,“ sdělil. 

„Já se příliš neobávám starých soudruhů, ale obávám se těch nových, kteří sídlí v Bruselu,“ řekl rovněž Fiala ve svých slovech. 

Po Fialovi pak předstoupil před poslance šéf Pirátů Ivan Bartoš, který uprostřed hovoru rozčarovaně otočil své oči k premiéru Andreji Babišovi, jenž ho podle jeho slov vyrušoval v jeho slovech. Piráti se rozhodli vládu Babiše nepodpořit. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

VIDEO Proč nejedete jinam! Tihle neutíkají z války... Aktivisté vysadili na ostrově Lampedusa další imigranty. A místní se do nich tvrdě pustili

11:15 VIDEO Proč nejedete jinam! Tihle neutíkají z války... Aktivisté vysadili na ostrově Lampedusa další imigranty. A místní se do nich tvrdě pustili

Italský ministr vnitra Matteo Salvini ustoupil premiérovi Giuseppe Contemu. Itálie v sobotu povolila…