Nečas porušil koaliční smlouvu a hledá přeběhlíky, říká Klasnová

23.04.2012 22:56

V pořadu Události, komentáře na ČT24 se střetli poslankyně Kateřina Klasnová, předseda poslaneckého klubu ODS Zbyněk Stanjura, poslanec za TOP 09 Jan Farský a místopředseda ČSSD Michal Hašek. Klasnová považuje chování ODS a TOP 09 za flagrantní porušení koaliční smlouvy.

Nečas porušil koaliční smlouvu a hledá přeběhlíky, říká Klasnová
Foto: Hans Štembera
Popisek: Kateřina Klasnová

Klasnová zopakovala, že předsedové stran se dohodli pouze na tom, že teze navrhnou svým stranám, Věci veřejné tedy dohodu neporušily. „Celé to byla jen hra o čas na získávání přeběhlíků. A to je naprosto flagrantní porušení koaliční smlouvy,“ uvedla Klasnová.

Požádat o důvěru je čistší

„Já jsem byl na tiskové konferenci a tam předsedové stran uvedli, na čem se dohodli. Nikdo to nerozporoval,“ nesouhlasil Stanjura. „Prostě se stalo to, co se stalo již mnohokrát v minulosti. Věci veřejné ze dne na den změnily názor,“ prohlásil Farský.

„My si myslíme, že je ústavně čistší požádat o důvěru Poslaneckou sněmovnu,“ odpověděl Stanjura na otázku, proč už ODS nepožaduje poslanecký klub. „Trošku se směji slovu přeběhlík. To je ten, který od podpory vládě podporuje vládu?“ ptal se předseda poslaneckého klubu ODS. „Já to nevidím jako porušení koaliční smlouvy,“ souhlasil Farský.

„Samozřejmě je to porušení koaliční smlouvy,“ zlobila se Klasnová. Ona sama se domnívá, že jde jen o to udržet vládu za každou cenu, nikoli o program. „Tady vzniká násilné přetahování přeběhlíků. To, jak funguje vláda založená na přeběhlících, to jsme viděli například u Topolánkovy vlády,“ dodala.

„Projekt Petra Nečase je minulostí. Česká republika by měla projít novými volbami,“ řekl Hašek s tím, že je nedůstojné, aby ODS a TOP 09 udržovala vládu s lidmi, kteří ztratili mandát za svou stranu, jelikož ji opustili. „Pan Hašek by si měl zamést před vlastním prahem,“ doporučil Stanjura.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: joh

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vééélkýýý problém. Klaus našel podporu u Babiše, ODS v koncích, nedokáže ho odvolat z prestižního výboru ve Sněmovně

15:35 Vééélkýýý problém. Klaus našel podporu u Babiše, ODS v koncích, nedokáže ho odvolat z prestižního výboru ve Sněmovně

Výbor pro vědu, vzdělání, kulturu, mládež a tělovýchovu, to je oč tu běží. ParlamentníListy.cz získa…