Nečas před delegáty kongresu ODS: Přiznávám své chyby

03.11.2012 11:25

Předseda ODS a premiér Petr Nečas v úvodu kongresu strany přiznal chyby, které v čele ODS udělal. Nese prý odpovědnost za volební porážku strany v krajských a senátních volbách. Problémem ODS podle něj je, že její značka je poškozena, stala se symbolem korupce a vlády peněz. ODS s touto nálepkou musí bojovat. Nečas to řekl delegátům volebního kongresu ODS ve svém úvodním projevu.

Nečas před delegáty kongresu ODS: Přiznávám své chyby
Foto: Hans Štembera
Popisek: Kongres ODS v Brně
reklama

„Chci, abyste se podívali do mé hlavy a popravě řečeno, i mého srdce,“ začal svou dopolední řeč předseda strany Petr Nečas. Volby dopadly špatně, to si Nečas uvědomuje a celá strana se nemá na co vymlouvat. Hledat se totiž má hlavně u sebe. „Musím začít sám u sebe. Jako předseda nesu zodpovědnost a nezříkám se jí,“ dal si Nečas máslo na hlavu.

Rovněž přiznal, že se straně nepovedlo zřídit tým. „Grémium sem nechával hodně daleko za sebou,“ prohlásil předseda občanských demokratů necelým šesti stovkám delegátům s tím, že musel často říkat ostré věty. A ty by měl říkat předseda strany jenom výjimečně.

Zdrojem nedůvěry lidí k ODS vidí Nečas v rozhádanosti pravice jako takové. Podle něj by se neměly generovat prostřednictvím strany zbytečné problémy jako například sKarty či špatné informační systémy na ministerstvu práce, které doslova „buzerovaly občany naší země“.

SLEDUJEME: Kongres ODS


Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: jno
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Noví komunisté, ti zelení. Nikdo si je tak ale netroufá nazvat. Takže to Karolína Stonjeková napravila a naložila jim za vše

20:13 Noví komunisté, ti zelení. Nikdo si je tak ale netroufá nazvat. Takže to Karolína Stonjeková napravila a naložila jim za vše

Komentátorka Karolina Stonjeková varuje před vlnou „nových mladých komunistů“. Avšak nemyslí jimi čl…