Nečas rozdal vysvědčení hejtmanům: Čerpání dotací měli dokonce za sedm

27.08.2012 19:30 | Zprávy

Premiér Petr Nečas se ostře opřel do volebních praktik sociální demokracie. Ta podle něho napáchala v krajích finanční škody, od kterých se teď snaží odpoutat pozornost. Podle Nečase tak ČSSD populisticky "vytlouká" politický kapitál z celostátních témat jako jsou církevní restituce. Premiér to řekl novinářům po pondělním setkání výkonné rady občanských demokratů.

Nečas rozdal vysvědčení hejtmanům: Čerpání dotací měli dokonce za sedm
Foto: Hans Štembera
Popisek: Premiér Petr Nečas

ODS chce podle usnesení výkonné rady voliče přesvědčit, že podzimní volby jsou střetem odpovědné politiky s negativistickým populismem levice. Bude se také snažit přenést pozornost veřejnosti k problémům v krajích. Občanští demokraté proto v pondělí hejtmanům ČSSD, kteří nyní vládnou ve všech 13 krajích, vystavili vysvědčení. Jedničku si podle nich ČSSD zaslouží za tempo zadlužování, které za tři roky její vlády v krajích stouplo o 50 procent. Excelentní byla ČSSD podle Nečase také ve zvyšování platů úředníků a vlastní propagaci.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: ane, čtk

Ing. Andrej Babiš byl položen dotaz

Proč jste se vzdal Agrofertu?

Budoval jste ho snad půlku vašeho života a teď se ho vzdáte, kvůli možným čtyřem rokům, které ani nejsou jisté, abyste byl premiér? Stojí vám to za to? A co budete dělat za 4 roky? Plánujete být dál v politice?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Snad by mě tu nedrželi násilím.“ Dcera Magdy Vášáryové zvažuje emigraci kvůli vládě

19:44 „Snad by mě tu nedrželi násilím.“ Dcera Magdy Vášáryové zvažuje emigraci kvůli vládě

Scenáristka a spisovatelka Hana Lasicová, dcera slovenských herců Milana Lasici a Magdy Vášáryové, v…