Nečasova vláda zlikvidovala rozvoj země, my to zlepšíme, slibuje ČSSD

24.05.2012 16:57

Kandidát sociálních demokratů do Senátu Martin Potůček uvedl, že mezi priority jeho strany patří ozvoj prorůstové hospodářské politiky, posílení aktivní politiky zaměstnanosti, boj s vysokou nezaměstnaností či podpora širokého sociálního dialogu, to jsou principy, z nichž chce v oblasti zaměstnanosti vycházet ČSSD.

Nečasova vláda zlikvidovala rozvoj země, my to zlepšíme, slibuje ČSSD
Foto: Ladislav Carda
Popisek: Miroslav Kalousek, Petr Nečas, Karolína Peake
reklama

"ČSSD bude podporovat takové daňové zatížení podniků a firem, které povede ke zvýšení finančních zdrojů na aktivní politiku zaměstnanosti. Bude rozšiřovat perspektivní veřejné investice do infrastruktury. Podporovat střední a malé firmy v obcích a krajích veřejnými zakázkami do místní infrastruktury a výstavby bytů, včetně sociálního bydlení," vypočetl na čtvrteční tiskové konferenci Potůček, který je zároveň předsedou sociální odborné komise ČSSD a vedoucím Centra pro sociální a ekonomické strategie FSV UK Praha.

Vláda rozvrátila úřady

Sociální demokraté se také chtějí zaměřit na větší podporu tvorby pracovních míst především ve veřejných službách. Kompletní návrhy pro oblast zaměstnanosti představí strana ve čtvrtek odpoledne, konkrétně od 17 hodin v Kulturním domě Krakov v Praze 8. Veřejné diskuse se zúčastní i přední čeští odborníci, například ředitel CERGE-EI Štěpán Jurajda, analytik ČMKOS Martin Fassmann a profesor MU Brno, sociolog Tomáš Sirovátka.

"Sociální demokracie odmítá pravicovou politiku vlády Petra Nečase, kdy namísto systémové podpory politiky zaměstnanosti a tvorby nových pracovních míst způsobil ministr práce a sociálních věcí Jaromír Drábek (TOP 09) chybnou sociální reformou faktický rozvrat do té doby plně fungující sítě úřadů práce," uzavřel Potůček.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: joh
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Připosr*ný Milion chvilek. My tam stejně půjdem.“ Minář něco vzkázal. Chvilkaři to slyšet nechtějí

11:05 „Připosr*ný Milion chvilek. My tam stejně půjdem.“ Minář něco vzkázal. Chvilkaři to slyšet nechtějí

Mikuláš Minář má problém. Včera prohlásil, že dodrží nařízení vlády a úterní demonstrace bude mít je…