Nečekal jsem to... Zasvěcený muž ke konci Čapího hnízda. Dal výzvu

17.09.2019 8:54

Analytik webu Česká justice Petr Dimun se rozhovořil o kauze Andreje Babiše (ANO). Podle jeho slov pro server Blesk.cz chybí státním zástupcům větší odpovědnost. Zároveň upozorňuje na to, že případy nejsou housky na krámě.

Nečekal jsem to... Zasvěcený muž ke konci Čapího hnízda. Dal výzvu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Petr Dimun

Úvodem se Dimun pro server Blesk.cz vyjádřil k tomu, zda je státní zastupitelství apolitické, když v kauze Čapí hnízdo rozhodlo tak, jak rozhodlo. On sám se domnívá, že apolitický není nikdo. „Mají své preference, vím o desítkách státních zástupců, kteří jsou politicky činní na nějaké nižší úrovni v rámci poradních orgánů. Na druhou stranu by se jejich politický názor neměl promítat do rozhodovací činnosti,“ poznamenal Dimun a státní zástupce vyzval k větší odpovědnosti a k umírněnosti v jejich krocích.

Konec prošetřování kauzy Čapí hnízdo podle něj pak ukazuje, že čtyři roky jsou nestandardně dlouhá doba. „Musíme si ale uvědomit, že jde o českého premiéra. A jednalo se i o několika jeho rodinných příslušnících, a to jsou lidé, kteří mají prostředky na dobré advokáty,“ dodal Dimun. On sám se domníval, že šéf Městského státního zastupitelství v Praze Erazím dá pokyn žalovat.

„To, že nakonec přehodil zodpovědnost na své nadřízené, jsem nepředpokládal. Musím říci, že mě jeho rozhodnutí překvapilo,“ podotkl.

Závěrem se také vyjádřil k argumentu o malých a středních podnicích, což podle něj rozhodně není přesvědčivý argument. „Mělo by se to mnohem důrazněji vysvětlit. Ale jsme v polovině celé věci. Můžeme se jen dohadovat, jestli Nejvyšší státní zastupitelství věc potvrdí, nebo budou argumenty pana Šarocha smeteny ze stolu,“ uzavřel Dimun. Rozhodnutí nejvyššího státního zástupce Pavla Zemana předjímat nechtěl.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Byl jsem v šoku.“ Andrej Babiš se otřel o Piráty v Praze, vydal výzvu

7:27 „Byl jsem v šoku.“ Andrej Babiš se otřel o Piráty v Praze, vydal výzvu

Andrej Babiš se ve svém pravidelném hlášení dotkl zanedbané nemocnice Na Bulovce. Doufá, že primátor…