Nečekám rozdělení vládních sil v poměru 6-6-3, říká Sobotka

03.12.2013 13:56 | Zprávy
autor: pan, čtk

Předseda sociální demokracie Bohuslav Sobotka neočekává, že by si trojice možných koaličních partnerů rozdělila posty ve vládě v poměru 6-6-3, jak se o tom dříve mluvilo. Nechce v kabinetu funkci ministra pro evropské záležitosti, dovede si ale představit ministry bez portfeje nebo místopředsedy vlády bez konkrétního rezortu.

Nečekám rozdělení vládních sil v poměru 6-6-3, říká Sobotka
Foto: Hans Štembera
Popisek: Bohuslav Sobotka

Předsedové sociální demokracie, hnutí ANO a lidovců budou v úterý odpoledne poprvé jednat i o personálních otázkách týkajících se vznikající vlády. "Primárně dnes budeme mluvit o poměru ve vládě a budeme mluvit o prioritách, které jednotlivé strany mají z hlediska ministerstev, kam by chtěly vyslat svoje zástupce, tak abychom věděli, kde se ty priority kříží a kde bude jednodušší najít shodu," sdělil svá očekávání Bohuslav Sobotka.

Konkrétní požadavky své strany chce nejprve představit Andreji Babišovi a Pavlu Bělobrádkovi, některé představy o obrysech kabinetu ale naznačil. "Nemám představu, že by tam měl být ministr pro evropské záležitosti, myslím si, že evropská agenda by měla být součástí agendy Úřadu vlády," uvedl k jedné z variant, o níž se mluvilo. "Model, se kterým přicházím, je předseda vlády a státní tajemník pro evropské záležitosti na Úřadu vlády."

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Čí je to vina?

Tvrdíte, že jinde financování veřejnoprávních médií funguje, díky vysoké politické kultuře. Proč není možná i u nás? Je pravda, že kdo víc sleduje jak spolu jednáte, je to děs a zlepšení nepřispíváte ani jedna strana. A jestli projde ta změna financování, jako že as projde. Co budete dělat dál? Proč...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„ČT zradila národ.“ Stávka jede i jinak, než chtěli redaktoři

10:54 „ČT zradila národ.“ Stávka jede i jinak, než chtěli redaktoři

„Česká televize zradila národ.“ I takovou reakci na probíhající výstražnou stávku zaznamenaly Parlam…