Nechceme oligarchu, který okrádá stát na daních. A ODS je jedinou hrází, vzkazuje Humplík

31.03.2017 11:17

Přece nechceme, aby nám vládnul oligarcha, který svůj vlastní stát krátí na daních, udeřil v rozhovoru pro server Svobodné fórum Filip Humplík z ODS. Právě Občanská demokratická strana může být podle něj jedinou skutečnou hrází proti Babišovi. Pokud by se takovou hráz nepodařili postavit, mohlo by to špatně dopadnout. Podle Humplííka se stačí podívat, jak strašlivě ANO vládne v Praze. Cíl ODS je prý jasný – vyhrát volby.

Nechceme oligarchu, který okrádá stát na daních. A ODS je jedinou hrází, vzkazuje Humplík
Foto: red
Popisek: Filip Humplík (ODS)
reklama

„Přece nechceme, aby nám vládnul oligarcha ukrajinského stylu krátící daně, ani aby pokračovala vláda sociální demokracie, která plánuje zvyšovat daně, sociální dávky a za státní peníze stavět ghetta. ODS je jedinou reálnou silou, která tomu může zabránit,“ věří předseda pražské organizace strany.

Nemá prý přehled o tom, kolik lidí v minulosti přešlo z ODS do Babišova hnutí ANO. Zato si dobře pamatuje, že z ČSSD k Babišovi přešli dlouholetý sociální demokrat Jaroslav Faltýnek, Jarmila Kleslová nebo Petr Lachnit.

Kategoricky odmítl, že by jako člen ODS podpořil případnou povolební spolupráci s těmito lidmi. „Jestli o někom tři roky říkáme, že je ďábel, a on opravdu je, protože tady systematicky oklešťuje liberální demokracii, tak asi těžko s ním můžeme vlézt do postele. To by byla ta poslední koalice, kterou by ODS uzavřela, a já bych pro vládu premiéra Babiše nikdy nehlasoval,“ řekl jasně Humplík.

Celý rozhovor naleznete zde

Už proto, jak katastrofálně vládne hnutí ANO v Praze. S Adrianou Krnáčovou je to podle Humplíka opravdu hrozné.

„Tahle koalice neinvestuje, nerozvíjí město, nemá žádnou představu, co vlastně s Prahou dělat. Je to vlastně taková úřednická udržovací vláda, a to ještě špatná. Jediné, co se staví, je čistírna odpadních vod, která ale byla kompletně připravena ještě před rokem 2010. Po téhle koalici nezůstane nic, jen hloupá kartička s ještě hloupějším názvem,“ nebral si servítky Humplík. 

Pár slov padlo také k TOP 09. To je prý pro ODS přirozený partner, ale jeden rozdíl mezi nimi podle Humplíka existuje. Zatímco „ODS je stranou osobností“, TOP 09 údajně hledá maskoty. Oněmi osobnostmi ODS jsou např. europoslanec Jan Zahradil nebo Václav Klaus mladší.

„Nechci ODS škatulkovat na nějaké proudy. Jsem rád, že na rozdíl od ANO u nás existuje názorová pluralita a není nutné spolu souhlasit v každém detailu. Jan Zahradil byl demokraticky zvolen lídrem kandidátky do europarlamentu před třemi lety a Václav Klaus ml. byl demokraticky zvolen na přední místo naší pražské kandidátky do Sněmovny,“ podotkl Humplík.

I s těmito osobnostmi je prý teď cíl občanských demokratů jasný. Chtějí vyhrát volby. „Z krátkodobého hlediska určitě vyhrát volby do Sněmovny. Samozřejmě bude záležet na mnoha faktorech a za více než půl roku se může změnit mnoho věcí. Ale reálný cíl to rozhodně je. Není to rozhodně tutovka, jako kdyby proti sobě hrála fotbal Barcelona se Slováckem, ale reálné to je a snad žádné volby nikdy nedopadly tak, jak se čekalo půl roku před nimi,“ připomněl Humplík.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Co Reportéři ČT nedořekli: Developer Sekyra, lidovecký ministr, církevní miliardy. A za vším „restituční biskup“

21:45 Co Reportéři ČT nedořekli: Developer Sekyra, lidovecký ministr, církevní miliardy. A za vším „restituční biskup“

Developer Luděk Sekyra staví novou čtvrť bytů a kanceláří v Praze na Smíchově. Jeden z největších de…