Nechci EU pod vedením Francie. Evropské volby budou klíčové, zahřměl Orbán

29.07.2018 7:39

Evropskou unii pod vedením Francií si podle svých slov nepřeje maďarský premiér Viktor Orbán, který zároveň považuje blížící se volby do Evropského parlamentu za klíčové. „Ještě nikdy nás nečekaly volby s tak rozhodujícím významem," říká předseda maďarské vlády.

Nechci EU pod vedením Francie. Evropské volby budou klíčové, zahřměl Orbán
Foto: Presalocala.com
Popisek: Maďarský premiér Viktor Orbán
reklama

Bdělí by podle Orbánových slov měli být především Němci. Upozornil na to, že existuje francouzská koncepce, která v podstatě znamená francouzské vedení Evropy zaplacené německými penězi. V této souvislosti francouzského prezidenta Emmanuela Macrona jako autora této koncepce přímo nejmenoval.

„To je něco, co odmítám. Nepřeji si Evropskou unii pod vedením Francie. Evropané by tomu měli rozumět a je třeba vyčkat na evropské volby, dříve než budou přijata důležitá rozhodnutí, jak o rozpočtu nebo o imigraci," řekl Orbán.

Prezident Macron začátkem července prohlásil, že "skutečná hranice v Evropě" je vedena mezi "stoupenci pokroku" a "nacionalisty" a že jejich konfrontace bude ústředním bodem voleb do Evropského parlamentu v roce 2019, uvedla agentura AFP. Orbán je znám jako jeden z nejrozhodnějších odpůrců imigrace v Evropské unii a Maďarsko pod jeho vedením přijalo již řadu tvrdých protiimigračních opatření. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: nab

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Dagmar Havlová hrozí házením vajec z oken. Bude zle

18:17 Dagmar Havlová hrozí házením vajec z oken. Bude zle

Někdejší první dáma Dagmar Havlová se velmi výrazně rozčílila na svém instagramovém profilu. Důvodem…