Nechtějí to vidět! Nejen u NATO, úplně všude. Analytik Štefec spílá českým politikům. Ignorují velké problémy

09.05.2019 8:58

„Farizejové,“ spílá bezpečnostní analytik českým politikům. Politici se prý zaklínají frázemi a členstvím v NATO, ale ignorují skutečné hrozby. „Politici nechtějí vidět růst rizika terorismu, války a chaosu, nechtějí vidět zoufalou křehkost našeho životního stylu s nesmyslnou dopravní infrastrukturou postavenou na silniční dopravě, jediným cvaknutím vypínače ‚eliminovatelným‘ systémem řízení dopravy, řízení státní správy a fungování bank, nemocnic nebo obchodů od stánků po hypermarkety,“ říká Štefec. Došlo i na Madeleine Albrightovou…

Nechtějí to vidět! Nejen u NATO, úplně všude. Analytik Štefec spílá českým politikům. Ignorují velké problémy
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jaroslav Štefec

Na začátku svého facebookového příspěvku definuje Štefec hanlivé slovo farizejství: „Jako farizeje si představíme pyšného, neupřímného pokrytce, který si hraje na něco, čím není. Farizejství bylo většinovým hnutím v židovské společnosti Ježíšových časů. Bylo typickým příkladem idealistického radikalizmu, který narazil na padlou lidskou přirozenost a vedl k alibistické snaze naoko naplnit literu zákona a ukrýt tak vlastní hříšnost.“

Následně Štefec tvrdí, že právě toto slovo nejlépe vystihuje proklamace českých politiků k členství ČR v NATO. „Tváření se, jako by se ‚rozuměla samo sebou‘ účast ČR v ‚misích NATO‘, tváří se, jako by členství v NATO přinášelo občanům ČR vyšší bezpečnost bez potřeby připravovat se na obranu vlastní země, tváří se, jako by bylo normální nesmyslné utrácení peněz za předražené výrobky zahraničních zbrojařských firem bez možnosti je nahradit v případě ztrát a tak dále a tak dále,“ říká a dodává, že se stále více ukazuje, jak tento postoj většiny tzv. „české politické scény“ k obraně a bezpečnosti ČR stále viditelněji a hlouběji naleptává základy právního státu.

Anketa

Jaký máte vztah k německému národu?

13%
68%
hlasovalo: 12086 lidí

„Jejich svévolný, pokřivený, a co hůře, amatérský výklad nejen příslušných zákonů ČR, ale i Ústavy, mezinárodního válečného práva, Charty OSN a dokonce i samotné Severoatlantické smlouvy je stále více a viditelněji v přímém rozporu s jejich zněním,“ tvrdí bezpečnostní analytik. Podle něj politici, kteří by měli hájit zájmy ČR a být prvními v dodržování zákonů, mají tendence jejich skutečné znění na veřejnosti nahrazovat zjednodušujícími, chybnými, nebo zcela vylhanými a nesmyslnými frázemi. Uvádí příklady: ČR má závazky vůči NATO, spojenci nás ochrání, díky NATO potřebujeme daleko menší armádu, máme se dobře díky NATO, nebo, řečeno slovy Madlenky Albrightové, NATO není jen vojenskou aliancí. Je to politické spojenectví založené na demokratických hodnotách. Mluvíme o nutnosti investic 2 % do obrany, ale musíme být 100% pro demokracii“.

Fotogalerie: - Proti NATO

Na Václavském náměstí se uskutečnil 11. 7. protest...
Na Václavském náměstí se uskutečnil 11. 7. protest...
Na Václavském náměstí se uskutečnil 11. 7. protest...
Na Václavském náměstí se uskutečnil 11. 7. protest...
Na Václavském náměstí se uskutečnil 11. 7. protest...
Na Václavském náměstí se uskutečnil 11. 7. protest...

„Své pokřivené vnímání zákonů a skutečnosti se pak tito lidé snaží povýšit nad zákon. Dokonce se ani neštítí za pomoci jiných zákonů likvidovat své oponenty, často za pouhé vyjádření nesouhlasu s jejich interpretací reality. Na zadek tak dostává nejen samotný právní stát, ale především bezpečnost nás, občanů ČR. Politici nechtějí vidět růst rizika terorismu, války a chaosu, nechtějí vidět zoufalou křehkost našeho životního stylu s nesmyslnou dopravní infrastrukturou postavenou na silniční dopravě, jediným cvaknutím vypínače ‚eliminovatelným‘ systémem řízení dopravy, řízení státní správy a fungování bank, nemocnic nebo obchodů od stánků po hypermarkety,“ varuje Jaroslav Štefec.

A na závěr kosntatuje, že politici nechtějí vidět nic z toho, nechtějí vidět ani naši potravinovou a energetickou zranitelnost. Místo toho podle něj chtějí vidět davy „protestujících“ proti tomu, co jim označí jako cíl. „Nejlépe mávající ukrajinskými a EU vlajkami.“ O důvodech může prý jen spekulovat. „Co ale vím naprosto jistě, je fakt, že tento stav musíme změnit. Dřív, než bude pozdě,“ přidává Štefec konečné varování.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: kas

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zdraží vám cigarety. A nejen to. Ekonom varuje, co přinesou další roky

16:29 Zdraží vám cigarety. A nejen to. Ekonom varuje, co přinesou další roky

Ekonom Vladimír Pikora v komentáři pro Reflex.cz predikuje, že v příštích letech budou každý rok něj…