Nedopusťme, aby nám někdo upíral právo svobodné volby oblečení, vyzývají na Facebooku feministky

22.01.2016 22:12

Podle feministické komunity, která si říká Naštvané matky, rozhodně nevyzývá žádné oblečení muže k tomu, aby se ženy dotkl bez jejího svolení. A pokud ze ženské módy zmizela ženskost a místo elegance nyní v módě platí pouze praktičnost, tak za to prý může především hektičnost života ve městech, která zavedla nutnost zakomponovat i prvky praktičnosti a pohodlnosti. „Ale ženy se rády udělají krásnými a elegantními... A nejen pro sebe,“ upozorňují Naštvané matky.

Nedopusťme, aby nám někdo upíral právo svobodné volby oblečení, vyzývají na Facebooku feministky
Foto: Archiv Bloku.
Popisek: Z guerillové akce Blok proti islámu.

Podle nich je ale pro ženu ze všeho nejdůležitější, aby se mohla sama rozhodnout o tom, co se jí líbí a co bude nosit. „A žádné ženské oblečení nevyzývá muže k tomu, aby se ženy bez jejího dovolení dotkl,“ upozorňují na svém Facebooku a vystupují ostře proti zvyklostem v muslimských zemích.

„Kde ženskost zmizela, respektive se ani neobjevila – jsou některé muslimské země, kde je žena nedobrovolně nucena svoji ženskost skrývat pod modrou nebo černou plachtou,“ připomínají Naštvané matky a zdůrazňují, že o svobodu a návrat k ženskosti bojují nyní například Iráčanky, které se snaží zbavit nuceného hidžábu.

Celý příspěvek si můžete přečíst ZDE.

„Nedopusťme, aby nám bylo toto naše právo svobodné volby oblečení někdy omezováno či upíráno,“ vyzývají k obraně našich kulturních zvyklostí.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jzd

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Z toho se nevykecáte. Krysy vylézaly z kanálů a zabíjely s podporou USA. Tereza Spencerová doplňuje zprávy ze Sýrie a přirovnává Junckera k Brežněvovi... Protože zase navrhoval

8:09 Z toho se nevykecáte. Krysy vylézaly z kanálů a zabíjely s podporou USA. Tereza Spencerová doplňuje zprávy ze Sýrie a přirovnává Junckera k Brežněvovi... Protože zase navrhoval

OKNO DO SVĚTA TEREZY SPENCEROVÉ Turci, naši spojenci z NATO, obsazují severozápadní cíp Sýrie a nejs…