Negr, negr, negr... Možná ještě víckrát prý toto slovo řekl Donald Trump

14. 8. 2018 13:01

Donald Trump čelí dalšímu skandálu. Bývalá zaměstnankyně Bílého domu Omarosa Manigault-Newmanová tvrdí, že prezident použil slovo „negr“. Tvrdí, že má jeho slova zaznamenána na nahrávacím zařízení.

Negr, negr, negr... Možná ještě víckrát prý toto slovo řekl Donald Trump
Foto: Facebook D. Trump
Popisek: Donald Trump

Newmanová pracovala v Bílém domě jako asistentka ředitele komunikace, ale nedávno byla propuštěna. Afroameričanka však patrně svůj vynucený odchod z lukrativní pozice neunesla a běžně si nahrávala hovory s prezidentem a dalšími zaměstnanci jeho administrativy. Nahrávací zařízení použila i tehdy, když jí personální šéf Bílého domu vysvětloval důvody jejího propuštění. Vše se přitom odehrávalo v prostorách, které podléhají přísnému utajení.

Anketa

Je Václav Klaus mladší dobrý politik?

91%
9%
hlasovalo: 14159 lidí

Newmanová se rozhodla vypořádat se ztrátou místa po svém a tento týden jí vyjde kniha, kde hodlá prozradit něco málo z „kuchyně“ Bílého domu. Jako předkrm vypustila do světa v přímém vysílání televize NBC informaci, podle které se měl Donald Trump mnohokrát o černoších vyjadřovat jako o „negrech“. Zhrzená exzaměstnankyně navíc vyhrožuje, že podobných nelichotivých vyjádření nahrála více a hodlá je použít.

Celý text v angličtině naleznete ZDE.

Donald Trump rezolutně odmítl, že by se vyjadřoval o Afroameričanech tak neuctivě. „Taková slova ve své slovní zásobě skutečně nemám a nikdy jsem ani neměl. Takové odporné slovo jsem nikdy nepoužil,“ bránil se prezident, který zároveň zpochybnil její důvěryhodnost. Nicméně Newmanová si trvá na svém a Bílému domu veřejně vzkázala, že má pro svá slova jasné důkazy. Vedle knihy má v úmyslu ukázat i avizované nahrávky.

Anketa

Měl by Donald J. Trump pokračovat ve funkci prezidenta USA i po roce 2020?

22%
hlasovalo: 5629 lidí

Newmanová konkrétně uvádí, že Trump použil slovo „negr“ mimo jiné ještě před tím, než se stal prezidentem. Tento výrok měl učinit v zákulisí natáčení reality show The Apprentice televize NBC na jiného účastníka sledované reality show. Právě na něm se také Newmanová seznámila s budoucím prezidentem. Patrně na základě takto učiněné známosti také získala pracovní místo v Bílém domě.

Její otevřené vyhlášení války prezidentovi však příliš nenasvědčuje tomu, že by si práce v Bílém domě vážila. Prezident se mezitím vysmál Newmanové na Twitteru, když napsal, že byla třikrát vyhozena ze zmíněné reality show televize NBC a „nyní byla vyhozena i z Bílého domu“. „Přitom ona sama ke mně přišla a se slzami v očích žebrala o práci. Já jí vyhověl, ale ostatní zaměstnanci ji nenáviděli.“


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: pro

Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

,,Tlupy, fotbal, policie nula." Drsné zprávy Arenbergerovi. A ještě horší

19:54 ,,Tlupy, fotbal, policie nula." Drsné zprávy Arenbergerovi. A ještě horší

Nový ministr, ale staré praktiky? Ministr Arenberger v pondělí navrhne omezení setkávání pouze na dv…