Nehádáme se, makáme. Hamáček vychválil pracovitost současné sněmovny

09.09.2017 13:22

Předseda Poslanecké sněmovny Jan Hamáček (ČSSD) zhodnotil její končící funkční období. Jedna věc se prý oproti předchozím letům zlepšila. Poslanci jsou podle Hamáčka o poznání pracovitější.

Nehádáme se, makáme. Hamáček vychválil pracovitost současné sněmovny
Foto: PS PČR
Popisek: Předseda Poslanecké sněmovny Jan Hamáček s prezidentem Tádžikistánu Emomali Rahmonem
reklama

„Objektivně: díky změnám v jednacím řádu je Poslanecká sněmovna pracovitější, už jen podle počtu jednacích dnů, který je historicky nejvyšší. A podařilo se jednání trochu více kultivovat, poslanci se méně hádají,“ pochvaluje si Hamáček končící čtyřleté období sněmovny.

To, že se poslanci méně hádají, neznamená, že by poslanci nediskutovali. Demokracie je diskuse a Poslanecká sněmovna je místem k politické diskusi určeným. To by měli mít na paměti všichni kritici sněmovny. Hamáček se snažil mít také na paměti, že veřejnost má právo vidět, co se ve sněmovně děje a proto na její  půdě proběhlo několik akcí, např. dva ročníky dětské soutěže Srdce s láskou darované, pochvaloval si dál předseda dolní parlamentní komory. 

Během posledních čtyř let nezapomínal prý ani na to, že jako třetí nejvyšší ústavní činitel v zermi reprezentuje Českou republiku a snažil se rozvíjet např. ekonomickou diplomacii.

Vůbec nejdůležitější pro něj ovšem byl kontakt s voliči. „Průvodcem mojí funkcí mi byli sami občané, kteří mi po celé funkční období poskytovali cennou zpětnou vazbu během pravidelných výjezdů do krajů. Přiznám se, setkávání s občany pro mě bylo vždy tou nejpříjemnější součástí výkonu mé funkce. Jsem vděčný, že mi často říkali i nepříjemné věci, protože jen díky této kritice se dalo něco zlepšovat,“ uzavřel. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Daniela Kroupu v ČT nikdo nezastavil, a tak řekl, co řekl. Paroubek ve varu. Chystá vážnou dohru

18:41 Daniela Kroupu v ČT nikdo nezastavil, a tak řekl, co řekl. Paroubek ve varu. Chystá vážnou dohru

Bývalý premiér Jiří Paroubek se tvrdě opřel do filozofa, disidenta a chartisty Daniela Kroupy, který…