Nejdřív jsem kyjevským protestům fandil, píše poslanec Huml. Ale pak se začal zajímat a zjistil...

22.03.2014 15:46

Při hledání toho, kde je v ukrajinské krizi pravda, prý poslanec Stanislav Huml na internetu strávil desítky hodin, během nichž viděl množství videí a přečetl „kupu článků“. Jeho první dojem byl, že nespokojení občané vyjadřují protest zkorumpované vládě. „Nešlo než fandit a držet palce.“ Později ale názor změnil.

Nejdřív jsem kyjevským protestům fandil, píše poslanec Huml. Ale pak se začal zajímat a zjistil...
Foto: archiv red, tan
Popisek: Masové protesty na Ukrajině
reklama

„Prezident i poslanci byli zvoleni demokraticky, o tom nebyl spor,“ napsal Huml. Následně popisuje, jak viděl hořící policisty, které prezident Janukovyč postavil do kordonu beze zbraní a některé i bez štítu, na které partičky demonstrantů se zakrytými tvářemi házeli Molotovovy koktejly. Viděl dav, jak najížděl v plné rychlosti nákladními auty do příslušníků Berkutu. „To byly situace, kdy podle pravidel všech zemí bylo možné proti útočníkům použít zbraň. Vzpomeňte na potlačení demonstrací v Madridu nebo zastřelenou mámu od děcka v autě před Bílým domem,“ napsal Huml a poukázal na to, že legitimní vláda Ukrajiny za této situace nutila Berkut stále s holýma rukama a vlastními těly bránit parlament.

Celý text ZDE.

Zmiňuje také fakt, že Česko poskytlo nemocniční péči několika zraněným demonstrantům z kyjevského Majdanu. „Velmi mne mrzí, že jsme nebyli schopni pomoct i těžce zraněným popáleným policistům. Pak bych věřil naší nestrannosti a ryze humanitární snaze pomoci,“ napsal Huml.

Jde o tvrdý ekonomický zájem, Ukrajinci jsou jen loutky

Zmiňuje také přiznání administrativy USA, kolik peněz do projektu vložila a „poměrně silné podezření“, že se střílelo z budovy, kam má přístup pouze Pravý blok. Má velké výhrady k tomu, že v současné ukrajinské vládě sedí neonacisté. Poukazuje také na to, že na Ukrajině byl svržen demokratický prezident, „který kdyby podepsal dohodu s EU, by byl oslavován všemi politiky na západ od Ukrajiny“.

Podle Humla to celé vypadá na tvrdý ekonomický zájem a lid Ukrajiny jsou jen loutky, které to brutálně odnášejí. „A cítím tam i prvek dráždění medvěda, který byl zahnán do kouta a někdo ho provokuje. A současně obkličuje. Stejného medvěda, který dodržel všechny sliby z doby konce studené války. My nedodrželi téměř nic. A teď se na mezinárodní smlouvu odvoláváme. Všechno souvisí se vším a tak přemýšlím i nad nedávnými úspěchy diplomacie Ruska při zažehnání války v Sýrii. A nabízí se otázka, není Ukrajina pomsta?“ dodává Huml závěrem.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vam
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Datový vědec pozoruje Čechy z tepla Dubaje: Hrozné! Tady je 16 bodů, řiďte se jimi, jinak vás covid zničí

22:40 Datový vědec pozoruje Čechy z tepla Dubaje: Hrozné! Tady je 16 bodů, řiďte se jimi, jinak vás covid zničí

Nejslavnější český datový vědec Petr Ludwig opustil svůj domovský New York a na první polovinu roku …