Nejdříve to byla superdebilita, teď už historik nevěří vlastním očím, co dělají na Hradě s Peroutkovými texty

29.04.2015 18:44 | Zprávy
autor: mp

Historik Jiří Zídek, který se před čtvrt rokem zastal Ferdinanda Peroutky, v Lidových novinách napsal, že nás ohrožuje "superdebilita". Po třech měsících v dalším komentáři pro Lidovky.cz konstatuje, že nevěří vlastním očím. Nechápe, proč kauza stále žije a prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček ji ještě dosti neodborně "přikrmuje".

Nejdříve to byla superdebilita, teď už historik nevěří vlastním očím, co dělají na Hradě s Peroutkovými texty
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří Ovčáček

Historik Jiří Zídek kroutí hlavou nad způsobem, jakým se prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček snaží omlouvat svého šéfa. Nově "objevuje" články, které už existují sedmdesát a více let, protože nedokázal najít článek, který neexistuje. K těm existujícím prý navíc přistupuje velmi zvláštně. Tak třeba text k Hitlerovým narozeninám.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Martin Kupka byl položen dotaz

Žaloba

Nemám čerpací stanici, ale čistě teoreticky by mě zajímalo, za co přesně hrozí podle vás žaloby na stát? Kvůli legislativní nouzi nebo proto, že zasahuje do marží a cen?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Člověk v tísni, OSF a další. Jsou stále v nejvyšších patrech politiky. Takto

4:44 Člověk v tísni, OSF a další. Jsou stále v nejvyšších patrech politiky. Takto

Na Úřadu vlády zdaleka neúřaduje jen vláda. Sídlí tam i Rada pro nestátní neziskové organizace. Její…