Nejen tank. V Praze narůžovo natřeli i maršála Koněva

20.11.2014 11:15

Neznámý pachatel v Praze 6 nabarvil soše maršála Ivana Stěpoviče Koněva kalhoty růžovou barvou. ČTK to sdělil mluvčí radnice Adam Halmoši. Městská část nátěr ze sochy odstraní. V Praze 1 zase před několika dny umělecká skupina studentů přebarvila Lennonovu zeď bílou barvou.

Nejen tank. V Praze narůžovo natřeli i maršála Koněva
Foto: wikipedia.org
Popisek: Maršál Ivan Koněv v Praze

„Socha je natřena od pasu dolů růžovou barvou. Nyní budeme zjišťovat, kolik nás odstranění barvy bude stát a jak budeme dál postupovat," řekl Halmoši. V minulosti se prý na soše, která stojí na náměstí Interbrigády v Bubenči, graffiti objevovalo. „Nikdy ale v takovém rozsahu," dodal mluvčí.

Narůžovo už byl přetřen i sovětský tank

Barevných kostkovaných kalhot se v minulosti několikrát dočkala rovněž socha budovatele u stanice metra C Chodov. Známé je rovněž polistopadové přetření tanku na náměstí Kinských narůžovo, jehož autorem byl výtvarník David Černý. Přemalována byla minulý týden v neděli také Lennonova zeď na Velkopřevorském náměstí. K tomu se přihlásila umělecká skupina Pražská služba.

Koněv osvobodil Prahu, ale potlačil maďarské povstání

Maršál Ivan Stěpanovič Koněv (1897-1973) byl ruský vojevůdce a sovětský maršál. Na konci II. světové války se podílel mimo jiné na osvobození Prahy, části Polska, Slezska nebo Saska. Vedl ale také krvavé potlačení povstání v Maďarsku a působil v Berlíně v době výstavby Berlínské zdi.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vam, čtk

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Drzí zoufalci. I přezdívku mi dali. Babiš udeřil

21:41 Drzí zoufalci. I přezdívku mi dali. Babiš udeřil

Spolu s koncem týdne je zde tradiční informační pořad premiéra Andreje Babiše Čau lidi. A dnes bylo …