Nejhnusnější země v Evropě, která nechce pomáhat uprchlíkům. To si o Česku budou myslet, varuje Jan Čulík

04.08.2015 12:21 | Zprávy
autor: vef

Novinář a publicista, šéfredaktor BritskýchListů.cz Jan Čulík na svém serveru napsal, že Česká republika si koleduje o pověst nejhnusnější země v Evropě. „A může na to těžce doplatit,“ uvedl. A nejde o žádný menší problém než o přistěhovalce. „Chovejte se k jiným tak, jak byste očekávali, že se budou oni chovat k vám, až se octnete v téže situaci,“ řekl.

Nejhnusnější země v Evropě, která nechce pomáhat uprchlíkům. To si o Česku budou myslet, varuje Jan Čulík
Foto: Radim Panenka
Popisek: Autobusové nádraží v Subotici, odkud imigranti míří k maďarským hranicím

„Vlna šovinistické protiuprchlické hysterie v České republice je opravdu krátkozraká, vzhledem k tomu, že Češi obývají nestabilní prostor ve středovýchodní Evropě, který se historicky stává skoro každých dvacet let terčem pogromů, etnického očišťování, politického pronásledování a katastrof,“ zkonstatoval Čulík s tím, že pro šovinistické Čechy je velmi riskantní tento postoj prosazovat, protože se může velmi rychle obránit proti nim. Jde především o ty občany, kteří zaujali naprosto nelidské a kriminální stanovisko vůči uprchlíkům a odpírají jim z nesmyslných rasistiských důvodů právo na ochranu před smrtí a pronásledováním, které jim ČR má podle mezinárodních smluv povinnost poskytnout.

„Vězte, že v západní Evropě drtivá většina obyvatelstva nepovažuje přistěhovalce z Asie a z Blízkého východu za méněcenné lidi, žije s nimi v pokojné symbióze už mnoho desítek let. Nedůvěru a odpor však mají v západní Evropě k lidem ze středovýchodní Evropy, které – dosud jsem si myslel že neférově – považují za bigotní primitivy. Pokud se tak Češi, Maďaři a Slováci opravdu budou chovat, podřežou si tím větev, na které sedí. Nikdo je za ‚civilizovaný Západ‘ považovat nebude,“ varuje Čulík.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Tomio Okamura byl položen dotaz

Ukrajinští žáci ve školách

Jaké řešení navrhujete? To nemají chodit do školy? To je asi nesmysl, který by se mohl nevyplatit, když tu pak zůstanou a budeme tu mít negramotné lidi, navíc by pak rodiče nemohli ani pracovat, kdyby je museli hlídat a žádali by o dávky…

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Nejvíc tím uškodil sám sobě.“ Na Ústavní soud se toho valí víc

4:44 „Nejvíc tím uškodil sám sobě.“ Na Ústavní soud se toho valí víc

Prezident dostal od Ústavního soudu to, co chtěl. Předběžné opatření, které vládu de facto nutí ho d…