Nejsem Nečasův hlasovací strojek, odmítla Peake

08.05.2012 10:18

Vicepremiérka a zakladatelka vznikající strany LIDEM Karolína Peake se za dva roky působení ve Věcech veřejných nestydí. Hodlá teď ale změnit politický styl v České republice. V pořadu Interview ČT24 zdůraznila, že není hlasovací strojek premiéra Petra Nečase (ODS).

Nejsem Nečasův hlasovací strojek, odmítla Peake
Foto: Repro TV Prima
Popisek: Vicepremiérka vlády Karolína Peake

Peake byla svými bývalými kolegy z Věcí veřejných opakovaně vyzvána, aby složila poslanecký mandát. Ona sama už připustila, že by to tak bylo férovější, ale nepřistoupila na to kvůli zachování vlády. Vysvětlila, že by za zradu na voličích považovala to, pokud by její platforma přišla s něčím zcela novým.

Byla by to prohra, pokud by vláda nedokázala normálně fungovat

"Cítila bych jako prohru, kdyby se ukázalo, že tato vláda nemůže fungovat normálně, bez ultimát, kdyby se ukázalo, že důvodem křiku nebyly jenom VV, ale také neférové chování dalších politických stran. A kdyby se ukázalo, že snaha o znovuobnovení důvěry v politiku byla marná. To by byla velká prohra," řekla v Interview ČT24 Karolína Peake.

Vicepremiérka nechce, aby byla vnímána jako hlasovací strojek premiéra Petra Nečase (ODS). "Taková věc se ukáže ve chvíli, kdy dojde na lámání chleba na nějakém tématu, které nebude součástí programového prohlášení vlády," upozornila.

Ke konfliktu tak může dojít už při schvalování nového zákona o financování politických stran. Spory budou také kolem pravomocí Nejvyššího kontrolního úřadu. Peake na rozdíl od ODS totiž prosazuje, aby kontroloři mohli nahlížet i do hospodaření polostátní nebo polokrajské společnosti.

LIDEM shání lidi do petice. Chce se zapojit na podzim do krajských a senátních voleb

Nová strana LIDEM chce kandidovat už na podzim v krajských a senátních volbách. Nový program bude znám na začátku července. Strana zatím sbírá podpisy pod petici, aby se mohla zaregistrovat.

"Rozhodně nemáme ambici postavit volební kandidátku do všech volebních krajů a do všech senátních okrsků," popsala v pořadu ČT24. Do boje o senátorská křesla chce nasadit dva až tři kandidáty, konkrétní jména ale neuvedla. Naznačila, že LIDEM vyjednává s lidmi ze sportovní či akademické sféry.

Charles Peake, bohatý manžel političky, se chce do fungování strany zapojit. Už také pro LIDEM koupil doménu na internetu. Peake ale manžela brzdí, protože nechce, aby jeho působení ve straně způsobilo problém a pochybnosti.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vfe

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Moravec si nechal zjistit chystanou Klausovu stranu. Pak se s Dienstbierem smáli, kdo je tu čučkař

14:54 Moravec si nechal zjistit chystanou Klausovu stranu. Pak se s Dienstbierem smáli, kdo je tu čučkař

Hosty druhé části nedělních Otázek Václava Moravce byli senátor Jiří Dienstbier z ČSSD a poslanci Ra…