Nejsem alkoholik, ujistil Kalousek

29.05.2021 19:54

Exposlanec Miroslav Kalousek (TOP 09) se v rozhovoru na CNN Prima News vyjádřil ke svému vztahu k alkoholu. „Nejsem abstinent, ale rozhodně nejsem alkoholik,“ poznamenal Kalousek a vzpomněl také na exprezidenta Václava Havla, jemuž se dle jeho slov přezdívalo Venca Flaška.

Nejsem alkoholik, ujistil Kalousek
Foto: Repro ČT
Popisek: Bývalý poslanec TOP09 Miroslav Kalousek

Anketa

Myslíte, že se Dominik Feri ještě vrátí do politiky?

5%
71%
hlasovalo: 14599 lidí
Kalouskovu politickou kariéru provázely výtky z nadmíry konzumace alkoholu. „Nejsem abstinent, ale myslím si, že prostě tohle je, vemte si, že přesně ten samý typ pomlouvačů, kteří to hází na mě, ten samý typ to vyčítal třeba Václavu Havlovi. Dodneška to čtete v internetových diskusích – Venca Flaška. A opravdu tomu tak nebylo. Nejsem abstinent, ale rozhodně nejsem alkoholik. A pravidelná konzumace alkoholu u mě v práci nikdy nepřipadala v úvahu,“ poznamenal na otázku moderátorky Miroslav Kalousek.

„Myslíte si, že politika k tomu některé lidi dožene, protože i v současné chvíli občas vidíme i scénky ze Sněmovny, když řídící schůze sám přiznal, že si prostě zkrátka dal skleničku...“ podotkla dále moderátorka. „Podívejte se, já myslím, že to platí pro každou práci. Dát si skleničku v práci, když to nemusí být, když to není slavnostní přípitek... Dát si skleničku v práci je neprofesionální. Kdo z nás může v jakékoliv profesi říct, že byl vždy stoprocentně profesionální. Že se nikdy nedopustil ničeho neprofesionálního. Troufnu si říct, že poctivě tohle nemůže říct nikdo. Akorát že na ty politiky pořád míří kamery,“ dodal Kalousek.

Z opilosti Kalouska nařkl před třemi lety přímo na schůzi Poslanecké sněmovny premiér Andrej Babiš (ANO). Tehdy došlo k přestřelce mezi Kalouskem a premiérem Andrejem Babišem (ANO), a to při hlasování o nedůvěře vládě. Kalousek Babiše zkritizoval, že ven za demonstranty vyšel jen na malou chvíli a že umí jen kňourat a fňukat. A Babiš si to nenechal líbit. „Kolik má promile ožrala Kalousek dneska! Možná stejný promile jak oni!“ rozčiloval se tehdy Babiš, jemuž se dostalo napomenutí od řídícího schůze Tomia Okamury (SPD). „Jo, je zase ožralej, jak obyčejně! Zloděj zlodějský. Nebudeš mě urážet, nebudeš mluvit o mojích dětech!“ rozčiloval se dále Babiš. 

V minulosti pak o opilosti Kalouska hovořil i někdejší poslanec za ČSSD David Rath. „Poslanecká většina nakládá se svou převahou, se svojí mocí. Nakládá tím způsobem, že si odhlasovala, že i když tady vystupoval ministr Kalousek opilý pod obraz boží, tak že byl střízlivý jako panenka Marie. To si odhlasovali. Takže myslí si, že když mají většinu hlasů, tak že mohou hlasovat o tom, že když je něco černé, tak máme o tom říkat, že je to bílé,“ uvedl na tiskové konferenci v roce 2011 Rath.

„Odhlasovali si to, že tady nevadí, že tady vystupuje ministr vlády opilý jak fedlkurát Katz, že to je v pořádku, ale vadí, když na to někdo upozorní. To si také odhlasovala vládní většina,“ dodal tehdy Rath.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Exšéf ČSSD Paroubek má co říct k hromadnému odchodu z kandidátky na jihu Moravy. Je to silné

20:20 Exšéf ČSSD Paroubek má co říct k hromadnému odchodu z kandidátky na jihu Moravy. Je to silné

Bývalý premiér Jiří Paroubek schvaluje zásah vedení ČSSD do kandidátky v Jihomoravském kraji, kam by…