Největší krveprolití za celá léta. Mezi Izraelci a Palestinci to vře

22.07.2017 19:06

V Izraeli znovu teče krev. Na obou stranách umírají lidé. Napětí mezi Izraelci a Palestinci v posledních dnech dosahuje takových výšin, jaké už pár let pamatuje málokdo. Izraelci nainstalovali detektory kovů před mešity v Jeruzalémě a muslimové se bouří

Největší krveprolití za celá léta. Mezi Izraelci a Palestinci to vře
Foto: Libuše Frantová
Popisek: Jeden z významných křesťanských chrámů v Jeruzalémě, kam se chodí poutníci poklonit k symbolickému hrobu Panny Marie

Podle agentury Reuters v Jeruzalémě roste napětí mezi Izraelci a Palestinci. Neklidná situace panuje od minulého týdne, kdy tři Palestinci zastřelili dva izraelské policisty a sami za to zaplatili životem. Izraelské úřady v reakci na tento barbarský čin instalovaly detektory kovů u vchodů do mešit v Jeruzalémě, čímž zase pobouřili muslimské duchovní. Ti své ovečky vyzvali, aby se nenechali ponížit a modlili se raději přímo na ulicích. Muslimové tak činí, jenže na některých místech modlitby přerostly v násilné střety mezi Palestinci a izraelskou policií. Informuje o tom agentura Reuters.

Podle palestinských zdrojů při nepokojích nejen v Jeruzalémě zemřeli tři Palestinci. Stalo se tak ve střetech na palestinském Západního břehu Jordánu. Během nepokojů zemřeli také tři Izraelci. Na obou stranách tedy teče krev a situace je tak zlá, jak nebyla už celé roky.

Celý článek v angličtině naleznete zde

Izrael sice čelí mezinárodnímu nátlaku, aby detektory u mešit v Jeruzalémě odstranil, ale tamní vláda zatím tomuto tlaku odolává. Palestinský prezident Mahmúd Abbás s okamžitou platností přerušil všechny vztahy s Izraelem, dokud detektory kovů od mešit nezmizí. Ale proč se vůbec před muslimskými svatostánky objevily? Izraelská policie se domnívá, že útočníci z minulého týdne si na posvátné půdě ukrývali své střelné zbraně.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Je mu u p*dele, co si myslí čeští novináři. Ze Slávka Jandáka to létalo. A jiní chtějí, aby letěl on

15:15 Je mu u p*dele, co si myslí čeští novináři. Ze Slávka Jandáka to létalo. A jiní chtějí, aby letěl on

Vítězslav Jandák je znám jako člověk, který hrává lidové chlapíky, kteří nechodí pro ostřejší slova …