Největší propad stranických preferencí zaznamenalo v dubnu ANO. TOP 09 by se do Sněmovny nedostala vůbec

12. 4. 2016 13:22

Podle průzkumu agentury Phoenix research by se hnutí ANO Andreje Babiše v dubnu stalo vítězem sněmovních voleb, ale po tzv. kauze Čapí hnízdo jeho podpora klesla. A to nejvíce ze všech měřených subjektů, hned o 2,7 procenta. V tuto chvíli by hnutí volilo 22,3 procent dotázaných.

Největší propad stranických preferencí zaznamenalo v dubnu ANO. TOP 09 by se do Sněmovny nedostala vůbec
Foto: Hans Štembera
Popisek: Mimořádná schůze sněmovny. Ministr financí Andrej Babiš se vyjádřil ke kauze Čapí hnízdo

Druhou příčku by obsadila ČSSD s 18,4 procenty podpory. Od ANO ji tak v současné době dělí zhruba čtyři procenta. Na třetím místě se umístila KSČM s 11,7 procenty stranických preferencí. Celkový počet stran by se ve sněmovně podle průzkumu zřejmě snížil. TOP09 pod vedením Miroslava Kalouska by se k moci nedostala. Agentura však TOPku měří odděleně od současného sněmovního partnera, jímž jsou Starostové a nezávislí. Obě strany budou kandidovat samostatně i v krajských volbách, které se uskuteční letos na podzim.

Po předchozím poklesu preferencí Úsvitu si toto hnutí opět získává podporu veřejnosti. V tuto chvíli by Úsvit – Národní koalice získal 5,2 procenta a ve sněmovně by tak zůstal. Hnutí se dlouhodobě věnuje problematice islámu, navíc úzce spolupracuje s Martinem Konvičkou a Blokem proti islámu, a to je v době „uprchlické krize“ jedno z důležitých kritérií, podle něhož se lidé taktéž rozhodují.

 

Nejsilnější pravicovou stranou je stále ODS. Tu by v dubnu volilo 10,2 procenta respondentů. V Poslanecké sněmovně by tak zasedlo celkem šest stran. Přičemž nejsilnější by bylo hnutí ANO, následováno premiérskou stranou – ČSSD, dále KSČM, ODS, KDU-ČSL a Úsvit – Národní koalice. Aktuální měření bylo provedeno na vzorku 1020 respondentů ve dnech 1. 4. – 10. 4. 2016.

 

Celý průzkum ke stažení ZDE

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: tan

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Školník vyhrožoval, že neodmaturujeme.“ Soudružka ho naučila koktat a počurávat se. Normalizace na periferii, kde Havel řekl památnou větu...

22:32 „Školník vyhrožoval, že neodmaturujeme.“ Soudružka ho naučila koktat a počurávat se. Normalizace na periferii, kde Havel řekl památnou větu...

REPORTÁŽ „Komunistická soudružka mě naučila koktat a počurávat se,“ vzpomínal bývalý kastelán na pře…