Nejznámější ukrajinský vojenský analytik se zasnil o Kremlu v troskách a nakonec se rozbrečel dojetím jako malý kluk. Podívejte se, co za tím bylo

25.09.2014 19:04

Ukrajinský vojenský analytik a bloger Dmitrij Tymčuk ve svém posledním textu popisuje porušování příměří ze strany separatistů. Dále obviňuje OBSE z proruských postojů a kritizuje bezohlednou ruskou propagandu.

Nejznámější ukrajinský vojenský analytik se zasnil o Kremlu v troskách a nakonec se rozbrečel dojetím jako malý kluk.  Podívejte se, co za tím bylo
Foto: youtube.com
Popisek: Převoz zraněných po bombardování sídla vzbouřenců v ukrajinském Luhansku

„Proruští teroristé včera sice polevili ve své ofenzívě proti ukrajinské armádě i obyvatelům východní Ukrajiny, ale v noci se opět vrátili ke své rutině. V průběhu celé noci i dnes ráno nechali opět promluvit své zbraně. Naše armáda byla nejvíce ostřelována v oblasti Doněcku a vesnic Peški a Kemanka. Občasný klid zbraní separatistů vůbec nic neznamená. Dnes či zítra v noci se opět vrátí ve své idiocii k dalšímu válčení. O nějakém příměří tedy nemůže být žádná řeč,“ nevěří separatistům Tymčuk.

„Co jsme se zmínili o rozkazech ruského vojenského centra, aby povstalci zfalšovali údajné důkazy o zločinech prováděných ukrajinskými vojáky, ruská média jsou těmito lživými důkazy doslova zaplavena. Ruské televizní kanály vlastněné státem neustále ukazují záběry z masových hrobů, kde nechybí ani těhotné ženy. Už tam jenom stačí dodat označení ochranné známky Ruska, propaganda ve tvaru ukřižovaných dětí či ještě lépě, ve tvaru ukřižovaných těhotných dětí. Ruská média z těchto zločinů obviňují Pravý sektor a Národní gardu. Ty tam nesmí chybět,“ kritizuje Tymčuk.

„Jasně to ukazuje, jak snaživě místní žoldáci a ruští novináři plni příkazy Kremlu. Mechanismus propagandy pracuje jako dobře promazaný stroj. Co stojí za povšimnutí, je fakt, že proruští separatisté zabili skrze tutu propagandu dvě mouchy jednou ranou. Zdiskreditovali ukrajinskou armádu a navíc je obvinili ze spáchání svých vlastních zločinů,“ upozorňuje Tymčuk.

„Za třetí nepříznivou zprávu považuji skutečnost, že pozorovatelská mise OBSE odmítla potvrdit zprávu Národní bezpečnostní rady a obrany Ukrajiny, že jeden z jejich vozů byl napadan v Luhansku. Podle mě je docela dobře možné, že naše informace byly mylné. Přesto se o tom musím zmínit, protože to není rozhodně poprvé, co OBSE vydává taková prapodivná prohlášení. Možná, že to jde vysvětlit tím, že ukrajinské oddělení v rámci OBSE je pod dohledem ruských občanů?“ ptá se Tymčuk.

Celý text v angličtině najdete ZDE

„Například ‚efektivní monitoring‘ hranic mezi Ukrajinou a Ruskem provádí zástupci OBSE, jejichž nadřízený Alexej Lyžnikov, který sem přišel z ruského ministerstva zahraničních věcí, patří mezi chráněnce ministra Lavrova. Nezlobte se na mě, ale jak tomu má člověk jinak rozumět?“ diví se Tymčuk.

„Za dobrou zprávu naopak považuji informace o tom, že hlavní opatření pro zajištění obrany Mariupole byla dokončena. Stejně tak pokračují podobné práce v oblasti Chersonu, která sousedí s Krymem. I když se nejedná o zrovna ideální místo pro útok na Ukrajinu, člověk nikdy neví. Vytvoření této obranné linie je nejlepším způsobem, jak udržet trvalé příměří s ruským agresorem. Jsem rád, že se naše velení nenechalo zmást řečmi o míru, ústupu nepřátelské armády a příměří,“ chválí přístup velení armády Tymčuk.

Pozitivní zprávou je jistě i rozhodnutí prezidenta Petro Porošenka podepsat dokument, který osvobozuje charitattivní pomoc protiterostickým operacím od daně z příjmu. Zároveň byl také založen rejstřík ATO dobrovolníků. Nevycházím z překvapení. To snad není možné! Jsem tak dojatý, až se z toho doslova topím v slzách... Můj sarkasmus samozřejmě plyne z toho, že toto mělo být učiněno již dávno. Nevím, proč se s tím tolik měsíců otálelo. Náš stát se nepochopitelně snaží vlastencům házet do cesty překážky, místo aby jim vše naopak ulehčoval. Zvláštní přístup,“ nespokojeně konstatuje Tymčuk.

„Rozhodně ale chválím prezidenta Porošenka za to, že poslal vojenské komisaře do oblasti, ve které probíhají protiteroristické operace, aby nahradili stávající komisaře, kteří se přímo účastnili operací a byli zraněni. Kdybychom vytvořili pluk z ‚hlavních hrdinů‘ této války, kteří sedí zašití v kanceláři, už bychom dávno popíjeli čaj na troskách Kremlu,“ konstatuje s notnou dávkou ironie Tymčuk.

„Potěšující rovněž bylo slyšet z úst nového generálního tajemníka NATO Jense Stoltenberga, který se ujme své funkce 1. října, že vyřešení ukrajinské krize je jeho hlavní prioritou. Nový tajemník vysvětlil svůj postoj jednoznačně. Chápe neudržitelnost změny hranic za použití vojenské síly i hrozby, kterou představuje ruská agrese pro celý svět. Bůh mu v jeho úsilí pomáhej!“ uzavírá Tymčuk svůj blog.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: pro

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Šokující příběhy z uranových dolů na Jáchymovsku. Tajná dohoda se SSSR z roku 1945. Hrozil mezinárodní skandál. Historik ohromil publikum

17:25 Šokující příběhy z uranových dolů na Jáchymovsku. Tajná dohoda se SSSR z roku 1945. Hrozil mezinárodní skandál. Historik ohromil publikum

REPORTÁŽ Před třiceti lety zanikla StB a stále je co objevovat, zejména hrůzy. „Už za svou touhu po …