Někdo chce dál pracovat na rozdělování společnosti! Babiš udeřil na „chvilkaře“

09.11.2019 19:58

Premiér Andrej Babiš (ANO) se v rozhovoru pro server Novinky.cz vyjádřil k tomu, že chce zrušit superhrubou mzdu a snížit daně. Zároveň také hovořil o 17. listopadu.

Někdo chce dál pracovat na rozdělování společnosti! Babiš udeřil na „chvilkaře“
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda vlády Andrej Babiš
reklama

Ze současných 20,1 procenta by většině zaměstnanců klesla daň z příjmu na 19 procent. A to v případě, že by premiér a lídr ANO Andrej Babiš dostál svému slibu a do konce volebního období by byla zrušena superhrubá mzda. Kromě tohoto hovořil v rozhovoru pro Novinky.cz také o stávce učitelů a jejich platech. 

„Jediný závazek, který v tomto směru máme, obsahuje programové prohlášení vlády. Tam je jasně uvedeno, že v roce 2021 dosáhne průměrná mzda u pedagogů 45.342 korun. Ten slib samozřejmě splníme, stejně jako že v roce 2021 bude průměrný důchod přes 15 tisíc korun. Jen letos průměrný plat pedagogů bude 38.231 korun, což je víc než průměrný plat v ČR,“ poznamenal Babiš a uvedl, že když slyší opozici a její kritiku, musí se smát, neboť za jejich vlád takto mzda učitelům nestoupala.

Znovu také zopakoval to, že stávka podle něj byla nekorektní a zbytečná. „Odborářům ale nešlo o učitele, nýbrž o vlastní zviditelnění, protože chtějí do politiky jako řada jejich předchůdců,“ podotkl.

Vyjádřil se i k tomu, že dříve sliboval, že vláda nebude zvyšovat daně. V tomto týdnu ale byl prosazen vládní balíček, kde dojde k vyššímu zdanění alkoholu, tabáku a hazardu, výher nad milion i k zdvojnásobení poplatku za vklad do katastru. „Zvyšujeme daně u věcí, které škodí lidem a společnosti,“ podotkl.

V rozhovoru se Babiš rozhovořil i k 30. výročí listopadu 1989. „V té době jsem pracoval jako delegát na obchodním oddělení v Maroku, kde jsem zastupoval 15 podniků zahraničního obchodu. Takže jsem dění v Československu sledoval hlavně ze záběrů zahraničních televizí,“ uvedl.

Letošní výročí chce vláda dle jeho slov oslavit důstojně. Mrzí ho, že se někdo chystá zneužít výročí k vlastním politickým účelům, že někdo chce dál pracovat na rozdělování společnosti. Tak hovořil k demonstraci, která se má pod taktovkou spolku Milion chvilek uskutečnit 16. listopadu na Letné.

„Když půjdu na Národní, tak zase mi někdo bude sprostě nadávat a můj věnec zase skončí v koši. Když tam nepůjdu, tak zase budu poslouchat, že jsem tam měl jít, protože jsem důstojně neuctil památku Listopadu. Takže budu kritizován, ať udělám cokoli. Určitě chci výročí uctít, ale jak přesně, ještě uvidím,“ dodal k 17. listopadu. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vypadá to, že si někdo přeje, aby tu opravdu byli nemocní a mrtví... Okamura varuje před věcmi, které se přehlížejí

18:02 Vypadá to, že si někdo přeje, aby tu opravdu byli nemocní a mrtví... Okamura varuje před věcmi, které se přehlížejí

ROZHOVOR Vláda nebyla připravena na podzimní vlnu koronaviru, třebaže se vědělo, že přijde. A občané…