Nekompromisní Robejšek: Pane Babiši, bez vás bude české politice líp

09.05.2017 17:02

Předseda Realistů Petr Robejšek se vyjádřil k nahrávkám rozhovorů ministra financí Andreje Babiše (ANO) s někdejším novinářem MF Dnes Markem Přibilem. Analytik žijící v Německu je toho názoru, že by měl šéf hnutí ANO zvážit své další působení v politice.

Nekompromisní Robejšek: Pane Babiši, bez vás bude české politice líp
Foto: Hans Štembera
Popisek: Petr Robejšek

„Vážený pane Babiši, po vyslechnutí dosud zveřejněných nahrávek jsem přesvědčen, že byste měl pečlivě zvážit své setrvání v politice. Připadá mi, že nahrávky vznikly na schůzkách s podezřelým člověkem, který je asi sám nahrál a jsou odpudivé. Je však jisté, že jste se s tímto člověkem scházel a podílel se na jeho intrikách,“ udeřil na předsedu hnutí ANO a ministra financí zakladatel strany Realisté na sociální síti Facebook.

Jistě je možné, že Babiš jednal tak, jak jednal, s nějakým dobrým úmyslem na očištění politického prostředí, ale tento úmysl se podle Robejška rozhodně nepodařilo naplnit. České politické scéně by se teď prý lépe dýchalo bez Babiše.

„Vaše stažení z veřejného života by mohlo uklidnit situaci a vytvořit podmínky pro prosazení lepších nástrojů v politice, než je odposlouchávání, lhaní a porušování zákonů,“ pokračoval Robejšek.

Z politiky by měl podle jeho názoru zmizet také současný premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD), který prokázal, že si neumí vybrat ty nejlepší ministry a jako předseda vlády nese jasnou politickou odpovědnost za to, co členové jeho vlády dělají.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Drzost. Seniory ožebračil stát, je to parazit, říká mladý autor. Soukromé soudnictví by prý fungovalo

19:54 Drzost. Seniory ožebračil stát, je to parazit, říká mladý autor. Soukromé soudnictví by prý fungovalo

Martin Urza, jehož názory jsme vám před nedávnem představili, mimo jiné také na začátku října diskut…