Někteří poslanci dostali výzbroj komiksových hrdinů. Proč? Zde je důvod

22.09.2017 11:53

Sdružení Rekonstrukce státu ocenilo osm poslanců a tři senátory, kteří nejaktivněji prosazovali devět protikorupčních zákonů, o jejichž přijetí se uskupení zasazovalo. Patřily mezi ně zákony o registru smluv, o financování politických stran a o registru majetku politiků.

Někteří poslanci dostali výzbroj komiksových hrdinů. Proč? Zde je důvod
Foto: Hans Štembera
Popisek: Peníze, ilustrační foto

Hlavní ceny obdrželo pět členů dolní komory, a to místopředsedové Sněmovny Radek Vondráček (ANO) a Petr Gazdík (STAN), předseda poslanců KDU-ČSL Jiří Mihola a Jan Farský (STAN) s Janem Sedláčkem (ANO).

Ocenění v podobě výzbroje komiksových hrdinů získali rovněž poslanci Jeroným Tejc (ČSSD), Vít Kaňkovský (KDU-ČSL) a Gabriela Pecková (TOP 09). Ze senátorů ceny získali Libor Michálek (za Piráty), Jitka Seitlová (KDU-ČSL) a Jaroslav Větrovský (ANO).

Přijetí protikorupčních zákonů podle sdružení naopak nejvíce brzdili poslanci Vojtěch Filip, Jan Klán a Václav Snopek (všichni KSČM), Jan Zahradník (ODS) a Milan Urban (ČSSD), který dopadl nejhůře. Rekonstrukce státu na podporovatele i „brzdiče“ protikorupčních zákonů upozorní při volební kampani formou letáků, billboardů a volebních novin.

Sdružení v hodnocení vycházelo ze 176 hlasování o zákonech. Více než polovina poslanců zákony podporovala přinejmenším částečně, uvedl Pavel Franc, který je spoluautorem projektu Rekonstrukce státu. Získají od uskupení certifikát, že podporovali transparentnější Česko, budou jej moci využít ve volební kampani.

Pro příští volební období se uskupení zaměří na systémové změny a na zavádění zákonů do praxe. Podrobnosti chce představit až po volbách.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Otec dvou psů Pospíšil, kolaborant. Po včerejším výroku o „Evropanech" je zatraceně horko

14:43 Otec dvou psů Pospíšil, kolaborant. Po včerejším výroku o „Evropanech" je zatraceně horko

V předvčerejším rozhovoru pro server E15 se redaktor Jaroslav Denemark bavil s Jiřím Pospíšilem, pře…