Nemám důvod odstoupit, říká ředitel Budvaru. Za tlaky vidí politiku

7. 2. 2012 21:21

Generální ředitel společnosti Budějovický Budvar Jiří Boček vede společnost 21 let. Dnes byl hostem pořadu Hyde Park na ČT24, aby vysvětlil, proč odmítl kontrolu ministerstva zemědělství a jak bude pokračovat dál.

Nemám důvod odstoupit, říká ředitel Budvaru. Za tlaky vidí politiku
Foto: Jaroslav Bukowski
Popisek: Bude se Budějovický Budvar privatizovat?

Útoky na Budvar Bočka nepřekvapují – podle něj je za nimi hlavně snaha nadnárodní společnosti Anheuser-Busch firmu Budvar ovládnout. „Součástí tohoto projektu je snaha dostat se na klíčové rozhodovací pravomoci ředitele,“ popisuje Boček. A to lze jen tak, že někdo Budvar ovládne  personálně, jelikož se stále jedná o vládní podnik.

Nejsme stát ve státě

„Nechápu, proč se tady vytváří obraz toho, že jsme mimo dosah kontroly vlastníka, tedy státu,“ divil se a popsal několik mechanismů, jakými je společnost kontrolována. „Stát ve státě nejsme,“ popřel Boček. „Není ale možné, aby nám pod ruku koukali lidi, o kterých jsme přesvědčeni, že by tam mohla fungovat podjatost nebo střet zájmů,“ myslí si.

Transformace národního podniku na akciovou společnost není možná kvůli soudním sporům se společností Anheuser-Busch. Mohlo by dojít ke ztrátě duševního vlastnictví.

Kolem tlaků na Bočkovo odvolání se objevuje také jméno Ivo Rittiga a jemu blízkých lidí. „Nemám důvod proto, abych odstupoval. Firma má výborné výsledky. Nemám se za co stydět, je průhledná,“ tvrdí Boček. „Kdybych řekl, že za tím nevidím politiku, to bych lhal,“ řekl ředitel Budvaru. Velká většina, 96% diváků, kteří Hyde Park sledovali a rozhodli se hlasovat, hodnotilo hosta pozitivně.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: joh

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Držkopád Klause ml! Okamura vstává z popela. Babiš jasně v čele... Nová čísla

11:34 Držkopád Klause ml! Okamura vstává z popela. Babiš jasně v čele... Nová čísla

Nejnovější volební prognóza neziskového ústavu STEM nepotěší Václava Klause mladšího. Poté, co jej v…