Nemáme žádnou pohádku o koblížkovi... Jurečka kandiduje do čela lidovců a vytáhl vtip na účet premiéra

25.02.2019 21:33

Volba nového vedení lidovců se blíží, a jak slíbili, přišli jako první s neotřelým způsobem, jak si zvolí svého nového předsedu strany, jehož funkci se rozhodl Pavel Bělobrádek již neobhajovat. V únoru uspořádali dvě debaty kandidátů na předsedu strany, kterými jsou Jan Bartošek, Marian Jurečka a Marek Výborný. Z nich budou vybírat delegáti březnového sjezdu. Zde je jejich druhá debata z pražského divadla Minor, při níž padly zajímavé výroky, informoval server iDNES.cz.

Nemáme žádnou pohádku o koblížkovi... Jurečka kandiduje do čela lidovců a vytáhl vtip na účet premiéra
Foto: Hans Štembera
Popisek: Marian Jurečka

První místopředseda KDU-ČSL Marian Jurečka zvolil taktiku strefování se do známého symbolu předvolebních kampaní ANO, jímž jsou koblihy, které Babiš rozdává voličům. „Nemáme žádnou pohádku o koblížkovi, ale reálná, prověřená řešení,“ uvedl a stejně jako zbylí kandidáti zopakoval, že bylo dobré rozhodnutí nejít do koaliční vlády s Babišem.

Pro ty, kteří lidovcům vytýkali, že se otočili, jasně vzkázal: „My jsme neotočili, dali jsme jasné slovo před volbami, zůstali jsme na jasných vymezených pozicích. Jít do vlády s osobou, která je trestně stíhaná, je obrovský problém a riziko,“ řekl Jurečka.

Šéf poslaneckého klubu KDU-ČSL Bartošek jej doplnil, že zvažovali možnost, zda jít do vlády, ale situace se oproti minulému období změnila. „Řekli jsme, že jsme připraveni jednat o vládě a že jsme připraveni hledat programové průniky, ale je vyloučeno sedět ve vládě s někým, kdo je trestně stíhaný,“ podotkl.

„Jestli si někdo myslí, že bychom dokázali Andreje Babiše držet v jeho rozletu, šeredně se plete,“ prohlásil poslanec Výborný, podle něhož je zásadní poctivá politika založená na hodnotách slušnosti. „Nebudeme štěkajícím ratlíkem, ale sebevědomou klidnou stranou,“ věří Výborný.

Podle Jurečky má strana velkou šanci bojovat o dvouciferný volební výsledek. „Jednoznačně tvrdím, že máme na víc,“ uzavřel. Končící šéf KDU-ČSL Pavel Bělobrádek prý věří, že lidovci prokážou, že nejsou jen stranou s historií, ale i s budoucností. Oficiálně lidovci oslaví sto let existence strany 31. března v Brně, den po skončení svého sjezdu, který rozhodne o novém vedení. 

Původní zdroj ZDE.

 

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: nab

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Klaus to odpálil, Trikolóra je ve Sněmovně, ukázal průzkum. Sílí SPD a ANO. Zato Fialova ODS je v hrůzostrašné situaci

18:07 Klaus to odpálil, Trikolóra je ve Sněmovně, ukázal průzkum. Sílí SPD a ANO. Zato Fialova ODS je v hrůzostrašné situaci

Pokud by se volby konaly nyní, ve Sněmovně by zasedlo sedm stran. Nově i Trikolóra Václava Klause ml…