Němci nebudou mít na růžích ustláno, útoky podobné těm silvestrovským se mohou opakovat, varovala v ČT německá novinářka

08.01.2016 23:01

Redaktorka Severoněmeckého rozhlasu Jennifer Lange promluvila v pátečních Událostech, komentářích České televize o silvestrovských útocích ve své zemi. Úřady už postavily mimo službu policejního prezidenta v Kolíně nad Rýnem. Co bude dál? Němci prý podle všeho nebudou mít na růžích ustláno. Další podobné útoky prý dříve či později přijdou.

Němci nebudou mít na růžích ustláno, útoky podobné těm silvestrovským se mohou opakovat, varovala v ČT německá novinářka
Foto: wikipedia
Popisek: Německá vlajka.
reklama

K útokům mimo Kolína nad Rýnem došlo i v Hamburgu, Ve druhém zmíněném městě se teď podle novinářky debatuje o tom, zda by měl vzrůst počet kamer v ulicích. Následně se zastala médií.

"Neřekla bych, že se jednalo o selhání médií, ale nadregionální média reagovala příliš pozdě. Je však třeba také říci, že novináři mají za povinnost všechny informace před zveřejněním ověřit. Sama policie přece po Silvestru mluvila o klidné noci," připomněla.

Diváky varovala, že Němci rozhodně nebudou mít na růžích ustláno a musí se s tím naučit pracovat. "Nejsme chráněni před tím, aby se už nikdy nic takového nestalo. Bude se to stávat, ale je třeba o tom v Německu mluvit, že toto ohrožení existuje a musíme přemýšlet o tom, jak posílat žadatele o azyl ze země pryč, pokud něco takového spáchají. Ale musíme se bavit o tom, jak integrovat tyto lidi do německé společnosti,"apelovala na diváky. Rozhodně to nebude snadné, ale Německo na to prý má síly.

V tuto chvíli Německo migrační krizi zvládá, ale všem je jasné, že Německo nemůže přijmout uprchlíky z celého světa. "Myslím si, že Německo teď bude zdrženlivější," doplnila.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Proč se tak křičí, aby vrchní velitel ozbrojených sil Zeman nedostal informace od BIS? Petr Žantovský má jasno

7:03 Proč se tak křičí, aby vrchní velitel ozbrojených sil Zeman nedostal informace od BIS? Petr Žantovský má jasno

TÝDEN V MÉDIÍCH Nejen letitý poslanec Marek Benda, ale i většina komentátorů, jak z novinářského, ta…