Německá kancléřka opět diskutovala s Putinem o násilí na východní Ukrajině

02.10.2014 10:05

Německá kancléřka Angela Merkelová dala ve středečním telefonickém rozhovoru s ruským prezidentem Vladimirem Putinem najevo vážné znepokojení nad pokračujícím násilím na východě Ukrajiny. S odvoláním na mluvčího německé vlády o tom informovala agentura Reuters. Merkelová prý také znovu zdůraznila odpovědnost Ruska za mír na Ukrajině.

Německá kancléřka opět diskutovala s Putinem o násilí na východní Ukrajině
Foto: Radim Panenka
Popisek: Prezident Miloš Zeman s kancléřkou Angelou Merkelovou před německým kancléřstvím

Rusko by mělo podle německé kancléřky především využít svého vlivu na proruské separatisty. Vyjednané příměří by podle ní mělo začít konečně platit ve své úplnosti.

Kancléřka chce, aby OBSE monitorovala ukrajinsko-ruskou hranici

Merkelová také vyjádřila naléhavé přání, aby rusko-ukrajinská hranice byla monitorována, například pracovníky mise Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě (OBSE). Ti by prý mohli sehrát také důležitou roli při plánovaných komunálních volbách v Doněcké a Luhanské oblasti.

Putin chce zastavení údajných útoků na civilisty ze strany ukrajinské armády

Podle mluvčího spolkové vlády Steffena Seiberta ruský prezident Merkelové řekl, že její znepokojení z vývoje situace na Ukrajině sdílí.

Podle Kremlu se politici v rozhovoru iniciovaném německou stranou shodli mimo jiné na důležitosti stažení těžkých zbraní z bojů. Měly by tak podle nich učinit obě strany. Putin prý rovněž zdůraznil nutnost zastavení údajných útoků na civilisty ze strany ukrajinských vládních jednotek.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Stručné informace týkající se tohoto konfliktu aktualizované ČTK několikrát do hodiny naleznete na této stránce. Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: vam, čtk

Sliboval jste zajištění léků!

Nestalo se tak. Jak je to možné? Neuvažujete o rezignaci? Vy už se i bojíte lidí – neodpovídáte zde, ani novinářům. Proč se k problému nechcete postavit čelem? Bojíte se?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Na blití.“ Plýtvání na Ukrajině: VIDEO jako blesk. Zjišťovali jsme

4:44 „Na blití.“ Plýtvání na Ukrajině: VIDEO jako blesk. Zjišťovali jsme

Plýtvání jídlem, municí i penězi, vojáci hrající na telefonu. Jan Šafařík, instruktor obranné střelb…