Německá televize vyštrachala prokremelského podnikatele, který prý platí demonstrace proti Západu. Má operovat i v ČR

30.05.2017 21:56 | Zprávy
autor: mp

Prokremelský ruský podnikatel Konstantin Malofejev, který je na sankčním seznamu Evropské unie, zprostředkovaně financuje demonstrace proti Západu a Severoatlantické alianci v Česku, na Slovensku, v Polsku nebo v Maďarsku. Uvedl to investigativní pořad Frontal 21 německé veřejnoprávní televize ZDF, který má k dispozici tisíce uniklých e-mailů. Zprávu převzala ČTK.

Německá televize vyštrachala prokremelského podnikatele, který prý platí demonstrace proti Západu. Má operovat i v ČR
Foto: Archiv vydavatele Vaše věc
Popisek: Evropa, Rusko

Z elektronické korespondence vyplývá, že Malofejev poskytl 100 000 eur (2,6 milionu korun) běloruskému podnikateli Alexandru Usovskému, který posléze peníze přeposílal spřízněným aktivistům. Jaké politické orientace jsou, je přitom Usovskému podle jeho vlastních slov jedno. „Pracuji se všemi, kdo jsou připraveni mi pomoci,“ řekl reportérům s tím, že jeho cílem je zastavit válku na východě Ukrajiny. „V Polsku pracuji s pravicí, na Slovensku s levicí, v Česku s levicí, v Maďarsku s pravicí.“

V Česku podle pořadu Frontal 21 podporuje Usovskij na jedné straně komunisty a na druhé neonacisty. „Co obě skupiny spojuje, je nacionalismus a blízkost politice (ruského prezidenta Vladimira) Putina,“ konstatují reportéři.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Práce autora se řídí redakčními zásadami ParlamentníListy.cz.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Přidejte si obsahový box PL do svých oblíbených zdrojů na Hlavní stránce Seznam.cz. Děkujeme.

Mgr. Ondřej Krutílek byl položen dotaz

Vy-EU zaspala

Na to jste přišel až nyní? Nemyslíte, že EU zaspala snad ve všem? A že to hlavní, co se jí daří je destabilizace sama sebe?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

A občané mají mlčet? Odpověď Seznamu a dalším, co si stěžují na Babiše

17:22 A občané mají mlčet? Odpověď Seznamu a dalším, co si stěžují na Babiše

Zoufalí lidé dělají zoufalé věci, hodnotí mediální analytička a lektorka Alena Maršálková dopis 21 š…