Německo: Servali se uprchlíci a místní občané. Následující VIDEO není pěkné

15.09.2016 14:22

Ve východoněmeckém městě Bautzen se strhla bitka mezi dvaceti žadateli o azyl a takřka stovkou dalších lidí. Ti se rozčílili, že jim prý migranti zabrali náměstí, a po krátké roztržce, údajně vyprovokované ze strany migrantů samotných, musela zasahovat policie. Informuje BBC.

Německo: Servali se uprchlíci a místní občané. Následující VIDEO není pěkné
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Uprchlické tábory kolem iráckého města Dahúk

„Zhruba 80 mužů a žen se bilo s 20 migranty a uprchlíky v Bautzenu, na východ od Drážďan,“ uvádí BBC s tím, že žadatelé o azyl byli zahnáni zpět do hotelu, kde je před rozvášněným davem střeží policie.

Bautzen je jedním z měst, kde bují protiimigrační nálady. Jeho obyvatelé se například otevřeně radovali, když letos v únoru hořelo jedno uprchlické středisko. Jen o měsíc pozdějí místní vypískali prezidenta Joachima Gaucka, který do města přijel s cílem projednat příliv migrantů do Německa. Nedaleko Bautzenu se přitom nachází čtyři velká azylová centra.

Celý text zde

Středeční rvačka údajně odstartovala ve chvíli, kdy byl jeden z místních zraněn vrženou lahví po slovní přestřelce, při které byli žadatelé o azyl vinění z toho, že místním zabrali náměstí před obchodním domem. Ve chvíli, kdy policie požádala žadatele o azyl, aby prostor opustili, začali jednat agresivně a házet po místních věci. Poté odešli, ale vydala se za nimi skupina extremistů. V následné bitce se ocitla i sanitka, která se pokoušela odvézt jednoho raněného osmnáctiletého žadatele o azyl z Maroka do nemocnice, ale místní na ni házeli kameny.

„Z mnoha reakcí občanů Bautzenu, turistů a místních obchodníků jsem pochopil, že podmínky na našem místním náměstí vyvolaly vážnou úzkost a obavy,“ poznamenal na své facebookové stránce starosta města Alexander Ahrens, který se pokoušel situaci ve městě uklidnit.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: spa

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Míšenci bývají hezcí lidé. Češi se bojí mísení kultur. Nová krev by jim prospěla,“ doporučovala u Drtinové novinářka Jezairiová

20:02 „Míšenci bývají hezcí lidé. Češi se bojí mísení kultur. Nová krev by jim prospěla,“ doporučovala u Drtinové novinářka Jezairiová

Novinářka Pavla Jezairiová byla hostem interview Daniely Drtinové na serveru DVTV.cz. Jezairiová se …