Německo chce imigrací zlikvidovat Evropu, řekl natvrdo Klaus. Byla i zmínka o „hordách mladých agresivních muslimů“

14.03.2017 21:17

Václav Klaus v úterý představil knihu analytika Aleše Valenty – Jeden rok konzervativní publicistiky, která se zabývá imigrací a budoucností Evropy s důrazem na Německo.

Německo chce imigrací zlikvidovat Evropu, řekl natvrdo Klaus. Byla i zmínka o „hordách mladých agresivních muslimů“
Foto: Hans Štembera
Popisek: Aleš Valenta a Václav Klaus
reklama

Klaus na setkání řekl, že Německo je z hlediska vývoje Evropy klíčové. Základem nynějšího problému Evropy je neomarxistická Frankfurtská škola, ze které jsou odvozeny multikulturalismus, podpora masové imigrace, feminismus a podobně.

Mráz přichází z Německa

Německo podle něj podporuje imigraci i kvůli tomu, že má komplex viny z nacismu. „Německo, aby smazalo svoji vinu, chce zlikvidovat Evropu a národní státy, když je nešťastné z vlastní viny,“ řekl exprezident a pak s pobavením četl názvy kapitol, které ho zaujaly: „Mráz přichází z Německa“, „Rakovina jménem feminismus“.

Aleš Valenta zase řekl, že migrační krize byla způsobena německou vládou a unijními strukturami. V Německu vládne politický kartel CDU a SPD, který se výrazně neliší. Valenta odsoudil snahy vnutit migrační kvóty ostatním ze strany Německa a EU. Je to varování, co nás pod vládou Bruselu čeká, pokud se nevzepřeme.

Konzervativní postoj se staví proti sociálně-inženýrským a utopickým plánům, se kterými chtějí neomarxisté přetvořit společnost. Připomněl myšlenku filozofa Erica Voegelina, že tlaku skutečnosti nelze navždy odolávat. Vítězství Donalda Trumpa je podle něj dílčím vítězstvím společnosti.

Hordy mladých agresivních muslimů

„Radikálně levicoví hlasatelé pokroku bez míry a hranic, kteří už dávno obětovali svobodu na oltář rovnosti, chápali a chápou masovou imigraci z Afriky a Asie jako cestu do vysněného multikulturního ráje, eventuálně jako nezbytný přísun údajně chybějících pracovních sil. Obyčejný člověk naopak v hordách mladých agresivních muslimů oprávněně spatřoval a spatřuje především smrtelnou hrozbu pro vlastní bezpečnost a tradiční evropskou kulturu,“ napsal v úvodu své knihy Valenta.

„Ideál mnohonárodnostní komunity bez hranic, abstraktní sekulární humanismus a ekonomická globalizace jsou ingredience, z nichž globální elity navařily svůj univerzální ‚eintopf‘, v němž hodlají rozpustit národnostní, jazykovou a náboženskou mozaiku tohoto světa. Manažeři nadnárodních superfirem, trávící nemalou část svého života v letadlech vysoko nad zemí, touto cestou budou mít v každém okamžiku dostatek flexibilní mobilní levné pracovní síly, jež se bude bez potíží v podobě hranic a tradic přesouvat po trajektoriích narýsovaných pohybem kapitálu a investic. Političtí vůdci, soustředění v několika málo centrech (Brusel, Washington, New York…), budou tento neustálý pohyb pomáhat řídit, organizovat a usměrňovat. Úlohou nadnárodních, kulturních a intelektuálních elit by pak bylo dodávat této ‚supertekuté‘ společnosti její pravidelnou porci zábavy a na univerzitách a ve vědeckých centrech zajišťovat setrvalou teoretickou recyklaci dosaženého ideálu planetární ‚Egalité, Liberté, Fraternité‘,“ píše také Valenta.

Historik Aleš Valenta představuje ucelený soubor svých textů, které v minulosti publikoval na Neviditelném psu, v Literárních novinách, v časopisu Kontexty i na stránkách Institutu Václava Klause.

Kniha obsahuje tři tematické části: I. Německo a migrace, II. EU, Evropa a Západ a III. Obrana svobody. Autor působil do června 2016 jako nezávislý publicista, nyní je politickým analytikem Institutu Václava Klause.

Pozn. redakce: 75% podíl ve společnosti OUR MEDIA a.s., provozující server Parlamentní listy vlastní společnost SYNOT INVEST LIMITED podnikatele a bývalého senátora Iva Valenty.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Lukáš Petřík

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Mlátí řidiče, zapalují auta. Všechno jinak. Čech z Izraele: Co vám neukazují

19:57 Mlátí řidiče, zapalují auta. Všechno jinak. Čech z Izraele: Co vám neukazují

Zápalné bomby a rakety. Hoří auta i synagogy, počet mrtvých roste. Jako každodenní realitu, kterou m…