Německo letos zaregistruje asi 1,09 milionu běženců. Loni jich bylo jen 238 tisíc

30.12.2015 17:47 | Zprávy
autor: vam, čtk

V Německu bude v končícím roce nově zaregistrováno dohromady kolem 1 090 000 uprchlíků. Informoval o tom dnes list Sächsische Zeitung s odvoláním na oficiálně nezveřejněné vládní údaje. Ministerstvo vnitra zatím statistiku nekomentovalo.

Německo letos zaregistruje asi 1,09 milionu běženců. Loni jich bylo jen 238 tisíc
Foto: wikipedia
Popisek: Německá vlajka.

Odhadovaný počet uprchlíků zaregistrovaných za celý končící rok odpovídá všeobecnému očekávání, že číslo lehce překročí jeden milion. Německá vláda přitom původně odhadovala počet migrantů, kteří letos přijdou do Německa, na 800 000.

Už začátkem prosince byl v registračním systému EASY zaznamenán miliontý uprchlík, který letos přišel do Německa. Za celý loňský rok přitom německé úřady zaregistrovaly 238 676 běženců.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Cena LPG

Dobrý den, pane Havlíčku, neustále se řeší cena nafty a benzínu; všiml jste si ale, že u mnohých čerpacích stanic se cena LPG za dobu ropné krize zvýšila až o 50%? Budete nějak řešit, aby se čerpačky, když se nyní nemohou obohacovat na benzínu a naftě, nehojily na řidičích tankujících propan-butan?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Nejde o poplatky, ale o to, co za ně dostaneme. Štěpán Kotrba obsáhle

19:31 Nejde o poplatky, ale o to, co za ně dostaneme. Štěpán Kotrba obsáhle

Mediální analytik Štěpán Kotrba, spoluautor několika mediálních legislativ, pro ParlamentníListy.cz …