Německo otočilo: Tanky Leopard pošlete na Ukrajinu

23.01.2023 13:41 | Zprávy
autor: jma

Německo podle prohlášení ministryně zahraničí Anny Baerbockové nebude bránit Polsku, aby poslalo na Ukrajinu tanky Leopard 2. Ty má Polsko právě od svých německých partnerů. Polsko musí podle smlouvy požádat Berlín, pokud chce německý tank exportovat do jiné země. Německo původně s vysláním Leopardů 2 na Ukrajinu nesouhlasilo, polský premiér Mateusz Morawiecki ale proklamoval, že by tanky poslal i za cenu porušení smlouvy.

Německo otočilo: Tanky Leopard pošlete na Ukrajinu
Foto: Repro Youtube
Popisek: Německý tank Leopard 2

Německá ministryně zahraničí Anna Baerbocková v neděli podle informací BBC uvedla, že pokud Polsko požádá Berlín o souhlas s vysláním tanků Leopard 2 na Ukrajinu, Berlín „nebude stát v cestě".

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Práce autora se řídí redakčními zásadami ParlamentníListy.cz.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Přidejte si obsahový box PL do svých oblíbených zdrojů na Hlavní stránce Seznam.cz. Děkujeme.

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

válka na Ukrajině

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Stručné informace týkající se tohoto konfliktu aktualizované ČTK několikrát do hodiny naleznete na této stránce. Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Mgr. Jana Zwyrtek Hamplová byl položen dotaz

Hamplová: Chce to prostě lidi zcela nové generace

Jací jsou podle vás lidi nové generace? Mě přijde, že právě ta nová generace propaguje zelené nesmysly a další, jako třeba různá pohlaví atd. A ještě by mě zajímalo, jak se vlastně díváte na naše členství v EU?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Kde jste byli, když se tahala vlajka z...“ Němcové přišla pádná odpověď

18:20 „Kde jste byli, když se tahala vlajka z...“ Němcové přišla pádná odpověď

Chcete den vlajky, a přitom se k ní chováte jako k hadru. I to se mohl dozvědět Andrej Babiš letos 3…