Německo podporuje „Pavlův plán“. Na munici Ukrajině chce dát stovky milionů

06.03.2024 20:53 | Monitoring

Německo se chystá připojit k českému plánu na nákup 800 tisíc kusů dělostřelecké munice pro Ukrajinu, který již dříve podpořila řada zemí včetně Velké Británie, Francie či Kanady. Mluvčí německé vlády Steffen Hebestreit podle německých médií prohlásil, že Berlín o plánu pomoci Ukrajině s Prahou již delší dobu velmi intenzivně jedná a považuje jej za „velmi dobrý“.

Německo podporuje „Pavlův plán“. Na munici Ukrajině chce dát stovky milionů
Foto: Vít Hassan
Popisek: Demonstrace, která byla spojena s pietním aktem za oběti útoku v Petrohradě před ruskou ambasádou v Berlíně

Německo se tak rozhodlo podpořit plán, který na tamní půdě představil prezident Petr Pavel v polovině února na Mnichovské bezpečnostní konferenci, když hovořil o tom, že se Česku pro Ukrajinu podařilo nalézt půl milionu dělostřelecké munice ve standardní ráži NATO a dalších 300 tisíc kusů v sovětské ráži.

Plán podpořily již Francie, Velká Británie, Kanada, Belgie, Litva či Dánsko a Nizozemsko, a Pavel v minulém týdnu zmiňoval, že celkově již zájem o zapojení se do nákupu dělostřelecké munice pro Ukrajinu projevilo patnáct zemí.

Německá veřejnoprávní stanice Bayerischer Rundfunk s odkazem na informace od agentur adp a AFP píše, že českou iniciativu na pomoc Ukrajině Německo podpoří třímístnou milionovou částkou.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

válka na Ukrajině

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Stručné informace týkající se tohoto konfliktu aktualizované ČTK několikrát do hodiny naleznete na této stránce. Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: Radek Kotas

Ruku na srdce

Jak dlouho jste hejtmankou? Myslím, že už jí jste snad potřetí. A co se v kraji změnilo k lepšímu? Proč jsme stále na chvostu žebříčku kvality života. Přeci jen ANO mělo velký vliv - byly jste ve vládě, vy ministryní, ale přijde mi, že ať vládně kdokoliv výsledek je stále stejný a nic dobrého z toho...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jak to bylo v roce 2022. Podrobnosti o jednání, které Ukrajinci neopakují

13:25 Jak to bylo v roce 2022. Podrobnosti o jednání, které Ukrajinci neopakují

Ekonom Pavel Šik nechápe, proč západní média a mnozí politici tolik bědují, že ruský prezident Vladi…