Německo před volbami. Strana Merkelové je prý rozhádaná a může hodně ztratit

12.03.2016 7:51 | Zprávy

Před nadcházejícími volbami ve třech spolkových zemích je patrný rozkol v řadách vládní strany CDU kancléřky Angely Merkelové. Píší o tom dnešní Lidové noviny.

Německo před volbami. Strana Merkelové je prý rozhádaná a může hodně ztratit
Foto: wikipedia
Popisek: Německá vlajka.

„V tuto chvíli jsou uprchlíci v Německu nejdůležitější bod politické agendy,“ řekl listu politolog Kai Arzheimer z Univerzity Johannese Gutenberga v západoněmecké Mohuči.

Snažili se sbírat body, ale vnesli do strany zmatek

Především tradiční voliči křesťanských demokratů jsou prý demotivovaní. Cítí se zmateni lavírováním kandidátů Julie Klöcknerové, která jde do voleb ve čtyřmilionové zemi Porýní-Falc, stejně jako Guidem Wolfem, který usiluje o přízeň voličů v Bádensku-Württembersku.

Oba politici se snažili sbírat body kritikou vstřícné vládní politiky k uprchlíkům. Prý se jim podařilo ale spíše vnést zmatek do řad své strany.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: vam



Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Kolářovy miliony z ČVUT: A s čím tam tedy folklorista radil?

22:07 Kolářovy miliony z ČVUT: A s čím tam tedy folklorista radil?

ČVUT a jeho fakulty od roku 2022 vyplácely milionové částky za poradenské služby Petru Kolářovi, býv…