Nemoc COVID-19 dál řádí. Pronikla do nejméně sedmi domovů pro seniory

28.03.2020 17:40

Koronavirus ohrožuje především seniory. V Itálii si mezi nimi nemoc vybírá vysokou daň. A nejen tam. Navzdory přísným karanténním opatřením v České republice už virus, jenž se poprvé objevil v Číně, pronikl i do českých domovů pro seniory. Podle ČT nejméně do sedmi těchto zařízení. Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) zjednává pomoc.

Nemoc COVID-19 dál řádí. Pronikla do nejméně sedmi domovů pro seniory
Foto: reprofoto: ČT24
Popisek: Jan Hamáček na tiskové konferenci.
reklama

Odborníci se shodují, že seniory ohrožuje nemoc COVID-19 ze všech nejvíc. Šéf Ústředního krizového štábu Roman Prymula opakovaně zdůrazňoval, že cílem vlády je ochránit především tuto skupinu. Třeba i karanténou, ve které se ocitla Česká republika. I navzdory této karanténě se však nemoc COVID-19 objevila v několika domovech pro seniory. Podle ČT nejméně v sedmi.

Ministr zdravotnictví za hnutí ANO Adam Vojtěch ještě v pátek oznamoval, že se v domovech pro seniory zpřísní bezpečnostní opatření, ale pokud se v některém zařízení projeví tato infekce, ministr zdůrazňoval, že by nakažení senioři měli zůstat v domově, byť důkladně izolovaní. Tedy pokud budou mít mírný průběh.

V sobotu se ale situace změnila. Podle informací ČTK budou pro nakažené seniory vyhrazena speciální lůžka. Otevřena bude i specializovaní nemocníce v Těchoníně na Orlickoústecku.

A ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) domovům pro seniory podává pomocnou ruku.  

Teď právě hasiči zavážejí (ochranné pomůcky) do domovů seniorů a ústavů sociální péče. Je to dávka přes tři miliony roušek a půl milionu respirátorů,“ sdělil Hamáček. „Jak to přichází, tak to odesíláme. My už na skladech nemáme vůbec nic a čekáme na další letadla,“ dodal.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Včera jsem byl v restauraci. Vedle Piráti, další stůl okamurovci, socani, černoprd*lníci... A v rohu sám Babiš. Štěpánek zveřejnil ohromující FOTO

12:35 Včera jsem byl v restauraci. Vedle Piráti, další stůl okamurovci, socani, černoprd*lníci... A v rohu sám Babiš. Štěpánek zveřejnil ohromující FOTO

Hudebník a člen Trikolóry Petr Štěpánek se pracovně vypravil do prostor Poslanecké sněmovny, aby s h…