Nemoc Karla Gotta: Je zde vzkaz od Miloše Zemana

03.11.2015 11:30

Mezi spoustou vzkazů adresovaných nemocnému Karlu Gottovi nechybí ani přání prezidenta republiky, které prostřednictvím mluvčího Jiřího Ovčáčka zaslal i prezident republiky. Našemu nejpopulárnějšímu zpěvákovi přeje toho nejlepšího onkologa v České republice. Lékaři u Karla Gotta minulý týden diagnostikovali zhoubné nádorové onemocnění mízních uzlin. Server německého bulvárního listu Bild s odkazem na nejmenovaného rodinného přítele tvrdí, že zpěvák bojuje o život.

Nemoc Karla Gotta: Je zde vzkaz od Miloše Zemana
Foto: Hans Štembera
Popisek: Legenda Karel Gott

Anketa

Jste ochotni u sebe ubytovat uprchlíka?

2%
98%
hlasovalo: 22188 lidí

Obrovskou účast prokazují lidé u nás Karlu Gottovi poté, co manželka Ivana zveřejnila v pondělí na zpěvákově facebookovém profilu tuto zprávu: „Milí Karlovi příznivci, manžel si přeje, abyste věděli o jeho aktuálním zdravotním stavu. I přesto, že se mi to nepíše lehce, situace je bohužel taková, že Karlovi byl při operaci náhlé příhody břišní diagnostikován Non-Hodgkinův lymfom.“

Karel Gott byl hospitalizován minulý týden a po původních informacích o problémech se srdcem přišla zpráva, že se podrobil zákroku v břišní krajině. Při něm lékaři diagnostikovali rakovinu mízních uzlin. Zpěvák byl proto převezen z IKEM na specializované hematologické oddělení I. interní kliniky Všeobecné fakultní nemocnice v Praze. Server německého bulvárního listu Bild s odkazem na nejmenovaného rodinného přítele tvrdí, že zpěvák bojuje o život.

Mohutná podpora ze strany veřejnosti

„Manžel je v těch nejlepších rukou a pod dohledem těch nejlepších specialistů v čele s prof. MUDr. Markem Trněným, CSc. a jeho týmem odborníků. V pondělí byla zahájena onkologická léčba za použití nejmodernějších prostředků. Celá rodina věříme, že i díky vaší podpoře se bude mít Karel sílu uzdravit,“ uvedla dále Ivana Gottová.

Přednosta kliniky Marek Trněný ve svém prohlášení uvedl, že v tuto chvíli nelze odhadnout, jak dlouho bude léčba trvat. Okamžitě po zveřejnění informace o zdravotním stavu Karla Gotta zaplavily média i sociální sítě vzkazy zpěvákovi, v nichž mu lidé vyslovují podporu a přejí mu hodně síly v boji s vážnou chorobou.

Karlu Gottovi drží palce i prezident

Mimořádné osobnosti drží palce nejen jeho ctitelé a kolegové z uměleckého světa, ale v jeho uzdravení doufá i hlava státu. „Pan prezident přeje Karlu Gottovi toho nejlepšího onkologa v České republice,“ zprostředkoval pro ParlamentníListy.cz vyjádření prezidenta Miloše Zemana jeho mluvčí Jiří Ovčáček.

Velice působivé vyjádření zveřejnil na serveru lidovky.cz Jiří Peňás, kulturní komentátor Lidových novin. „Karel Gott je součástí české krajiny asi jako Říp. K tomu ho kdysi přirovnal Václav Havel, který ve své toleranci a nadhledu mohl klidně mít rád Plastic People a z jiných důvodů i Gotta. Karel Gott byl a je s námi jako ‚český úděl‘, jako kunderovská otázka, která našla odpověď v jeho sladkém narkotickém zpěvu,“ napsal Jiří Peňás.

Lidský vzkaz kulturního komentátora

Svěřil se i s osobními zkušenostmi se zpěvákem z doby, kdy s ním před pár lety pořizoval delší rozhovor. „Můj základní dojem z něho byl, že je to člověk v podstatě plachý, vlídný, pozorný a v něčem snad i bezelstný. Myslím, že jsem v něm po celou dobu nezlomil jistý pocit nedůvěry, možná i oprávněný. Jako by v něm byla uvízlá obava, zda není manipulován a zneužíván,“ přiznal komentátor.

Často ho napadalo, jak vlastně – i při vší své jedinečné kariéře – je tento člověk „uvězněn“ tady v Čechách, zemi, která ho sice miluje, hýčká si ho, ale on přitom stále neví, nechystá-li na něho nějaký podraz. „Jako by na něj byl pořád připravený a čekal, odkud přijde. A tak jsem se díval do jeho modrých očí a věděl, že je do nich vepsán jeden pozoruhodný zdejší osud, přičemž ty oči – stejně jako hlas – zůstávají zvláštním způsobem čiré a průzračné. A věřte mi: velmi lidské. Mnoho zdaru, Mistře... Držme palce,“ vzkázal Jiří Peňás.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Jiří Hroník

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jaromír Soukup totálně zesměšnil Petra Fialu. Jako kdyby se dostal  do školy jen díky inkluzi...

15:54 Jaromír Soukup totálně zesměšnil Petra Fialu. Jako kdyby se dostal do školy jen díky inkluzi...

V posledním díle Mých zpráv se Jaromír Soukup věnoval zdravotnictví, kde si prý ministr Vojtěch bude…