Nemůžeme přece informovat o každém znásilnění, blekotal šéfredaktor německého média? Na Neviditelném psu si ťukají na čelo

18. 12. 2016 17:12

Zdeněk Holásek se ve své glose na serveru NeviditelnýPes.cz zamyslel nad jeho slovy veselou současností.

Nemůžeme přece informovat o každém znásilnění, blekotal šéfredaktor německého média? Na Neviditelném psu si ťukají na čelo
Foto: vlada.cz
Popisek: Tomáš Prouza

Holásek se tak mimo jiné ve svých slovech vydává do Německa, do Freiburgu, kde zhruba před týdnem zavraždil údajně nezletilý afghánský migrant studentku, kterou předtím ještě znásilnil. „Veřejnoprávní bedna v hlavních zprávách Tagesschau výmluvně pomlčela o této události a později blekotal šéfredaktor, že nemohou referovat o každé vraždě, když jich ročně je přes 300. Aha, najednou. To jsou paradoxy – am besten Südwesten,“ zkonstatoval. A věnoval se i blížícím se parlamentním volbám v Německu, kdy politici CDU požadují, aby byl zpřísněn trestní zákoník v tom smyslu, aby byly postihovány mediální dezinformace a zprávy, jsou-li falešné. „Současná úprava se jim zdá nedostatečná. Tak jo, toto když projde, tak rychle nebude nikoho, kdo by do německých médií psal,“ poznamenal dál. 

A Německo do třetice. „Spiegel-on-line se v úterý rozepsal o ruské propagandě a lžích, které jsou šířeny v médiích a také prostřednictvím mnohých ruských Němců a jsou namířeny proti vládní uprchlické politice a Anděle Merkelové. Fuj, německá naprosto pravdomluvná a nezaujatá média jsou velmi znepokojena,“ sdělil Holásek.

  • Původní text ZDE

Samozřejmě že nemohlo chybět ani vyjádření k aktuální kauze kolem ROP Severozápad, kdy Policie ČR stíhá 24 lidí, kteří měli zločinně poškozovat finanční zájmy EU. „Cože, jen čtyřiadvacet a jen z ROP Severozápad? To je na houby taková práce,“ řekl.

A své sdělil také ke státnímu tajemníkovi pro evropské záležitosti Tomáši Prouzovi, jenž se nejspíš stane volebním lídrem ČSSD. „Údajně nemá bezpečnostní prověrku v úrovni ‚důvěrné‘, kterou pro výkon této funkce potřebuje. Na a co, na jeho známé lezení do zadku Merkelové, Junckerovi a dalším žádnou nepotřebuje,“ uzavřel se slovy „a takhle my tady žijeme“ Holásek.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vaše generace vnímá demonstrace jako samozřejmost... Schillerová nadzvedla ze židle Tvarůžkovou z ČT. Ta začala soptit

22:04 Vaše generace vnímá demonstrace jako samozřejmost... Schillerová nadzvedla ze židle Tvarůžkovou z ČT. Ta začala soptit

V době před hlasováním o nedůvěře vládě se ministři ČSSD rozhodli zatím zdržet podpory návrhu státní…