Nenasytové od Duky! Čtenářka se naštvala u pořadu Moravce a oslovila Grebeníčka

07.04.2016 13:42 | Zprávy

Poslanec za KSČM Miroslav Grebeníček dnes odpověděl na dotaz čtenářky Aleny Klečkové, které se znelíbil pořad Otázky Václava Moravce. V něm diskutoval Václav Moravec s kardinálem Dominikem Dukou o církevních restitucích, podle ní naprosto nedostatečně. A tak potřebovala doplnit informace.

Nenasytové od Duky! Čtenářka se naštvala u pořadu Moravce a oslovila Grebeníčka
Foto: kscm.cz
Popisek: Miroslav Grebeníček, poslanec KSČM

„Kardinál měl proti sobě akorát Moravce. Z toho jejich rozhovoru jsem pochopila, že majetek církvím sebrali komunisti. Nebylo tam ani slovo o Masarykovi a pozemkové reformě, o tom, jak vy píšete, že církev měla majetek od Habsburků pronajatý, že s ním nemohla volně nakládat,“ píše Klečková a dodává, že jejich rozhovor byl velmi jednostranný a nezahrnoval mnohé informace.

A jelikož právě Miroslav Grebeníček církevní restituce nejednou řešil, směřovala čtenářka svůj dotaz právě na něj. „Pozvala Vás ČT do nějakého takového pořadu, nebo se Vás bojí?“

„Do roku 2012 byly potřeby církví a platy a požitky duchovních, ale i penze zabezpečovány podle zákona a předpisů přijatých po roce 1948. A nebylo to špatné zabezpečení, když přetrvalo a vyhovovalo dokonce i celé čtvrtstoletí po převratu roku 1989,“ odpověděl Grebeníček a zmínil, že právě sám Duka nedávno připomněl, že Klement Gottwald dostal při nástupu na Hrad požehnání od jeho předchůdce, kardinála Berana.

„Proč tedy Duka a jeho nenasytní vztahují ruce po majetku státu a obcí a proč natahují ruce po mnohamiliardovém výpalném ze státního rozpočtu? Po roce 1989 počet věřících, kteří se hlásí k cíkrvím, začal prudce klesat. Jen v případě katolické církve se několikanásobě snížil, ale zato nároky prelátů prudce rostly,“ napsal Grebeníček a dodal, že právě tento pokles stoupenců se církev rozhodla zalepit skrze „nemravný dar“, který si vymohla na „české pravici“.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: spa

Ing. et Ing. Miloš Nový byl položen dotaz

Nemyslíte, že byste jako politici měli respektovat především názor většiny lidí?

Ne jen odborné veřejnosti? Jeden příklad za všechny. Podle různých průzkumu většina Čechů nechce Euro, a vy ho přesto prosazujete. Tak kde je pak nějaký respekt? Nehledě na to, že proti přijetí Eura je třeba i řada odborníků a ekonomů.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Drulák: Česko jako polokolonie. Volba občanů není svobodná

20:57 Drulák: Česko jako polokolonie. Volba občanů není svobodná

Bez svobody není demokracie, jak zdůraznil zakladatel spolku Svatopluk Petr Drulák. Současný režim j…