Nepodstrčil ODS někdo program KSČM? ptá se komunista Štefek

27.09.2012 15:32

Zdravotnictví Středočeského kraje možná dokáže vyléčit netypické horečky, ale s těmi předvolebními si neporadí. Napsal to v tiskovém vyjádření Zdeněk Štefek, kandidát KSČM do zastupitelstva. Naráží tím na propastný rozdíl mezi sliby ODS a jejich dosavadní dlouholetou politikou.

Nepodstrčil ODS někdo program KSČM? ptá se komunista Štefek
Foto: Hans Štembera
Popisek: Pár bilboardů k volbám.Vtip a provedení posuďte sami
reklama

Občanští demokraté si prý váží seniorů, ale za jejich vládnutí nebyla budoucnost starých lidí v kraji zrovna růžová. Podle Štefeka přináší „modrá politika“ také růst výdajů na léky, nájemné, energie i potraviny. Jediné, co klesá, je reálná úroveň důchodů.

Podporují zdravotnictví, ale přitom omezují lůžka a ruší pohotovosti

ODS sice podporuje zdravotnictví, ale přitom došlo k privatizacím „za babku“. Štefek poukazuje zejména na nemocnici v Brandýse nad Labem. Došlo i k omezení lékařských pohotovostí a snahám prodlužovat dojezdové doby záchranné služby. Pravicoví politici se rovněž postarali o odliv finančních prostředků, například do nepovedeného projektu IZIP.

Dochází také k omezování a slučování škol, omezování prostředků do školství, vědy a výzkumu. Výsledkem podpory podnikání jsou stovky vytunelovaných podniků českého průmyslu. A české zemědělství je nahrazeno dovozem levnějších potravin.

Nevzali si omylem náš program?

„Chce prý i naslouchat lidem, ale přitom není schopen přiznat svou drtivou porážku v sice nezávazném, ale i tak významném mladoboleslavském referendu o zabránění privatizace rozvodů tepla…“ napsal Štefek.

Před hesly ODS možná chybí slogan: „Máš-li příjem nad 50 000 Kč, čti!“. „Nebo někdo prostě popletl předvolební materiály? Že by ODS někdo podstrčil program KSČM?“ zamýšlí se komunistický kandidát do krajských voleb.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vfe
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Herec Josef Dvořák: Co včera zažil díky medaili od Zemana

10:17 Herec Josef Dvořák: Co včera zažil díky medaili od Zemana

Mezi laureáty státních vyznamenání se letos objevil i známý filmový a divadelní herec Josef Dvořák. …